HORE

Aký premiér, taká vláda

Uverejnené dňa 22.7.2020

Premiér Igor Matovič je prvým členom vlády v tomto volebnom období, ktorému bude vyslovovaná, hoci nie aj vyslovená, nedôvera v parlamente. Po prvý raz sa tak ocitne v koži nie odvolávateľa, ale odvolávaného, v čom je rozdiel.

Prirodzene, I. Matovič z funkcie premiéra nebude odvolaný. Dnes je iná politická doba ako bola v časoch, kedy parlament vyslovoval a vyslovil nedôveru vláde V. Mečiara alebo vláde I. Radičovej. To však neznamená, že návrh na vyslovenie nedôvery premiérovi nemá žiadny politický zmysel či význam.

Je faktom, že, znie viac ako iba smiešne, keď navrhovatelia odvolávania premiéra hovoria o tom, že „zlodeji nemôžu viesť našu krajinu“ (R. Raši) alebo, že „vláda, ktorú reprezentuje, je postavená na klamstve“ (J. Blanár). Napokon, už V. Mečiar preukázateľne žartoval, keď tvrdil, že ak premiér klame, nesmie byť premiérom, a to bol vo funkcii ešte dlho potom, ako to vyriekol.

Rovnako je však faktom to, že to tak naozaj nemá byť a že tomu tak momentálne je. Problémy s podvádzaním nemá v tejto koalícii preukázateľne iba premiér, ale aj predseda NR SR, koaličná poslankyňa, minister školstva či štátny tajomník – keďže nimi podpísané čestné prehlásenie pri odovzdávaní prác, na základe ktorého získali tituly, nemá vonkoncom žiadnu hodnotu. Po prvé:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Veľké manévre

Pre ľudí je dôležitejšie mať negatívny výsledok testu, nie si test správne urobiť.

27. novembra 2021
Fakty a argumenty

Veto, ktoré neexistuje

Vláda – povedané slovami prezidentky Z. Čaputovej – tliacha.

26. novembra 2021
Fakty a argumenty

O paródii na lockdown

a tliachaní členov vlády

25. novembra 2021
Fakty a argumenty

O paródii na lockdown

a tliachaní členov vlády

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi