HORE

Des a hrôza

Uverejnené dňa 29.8.2022

Návrhy ústavných zákonov z dielne SaS spája to, že strana začína volebnú kampaň a že nemajú šancu na schválenie.

 

Spory vládnych strán – teda vrátane SaS, ktorá vládnou stranou stále je – síce ešte nie sú definitívne ukončené, ale volebnú kampaň pred parlamentnými voľbami už jej účastníci začali. Čo je ďalšia z indícií, že spory budú vyriešené rozpadom a rozkladom vlády E. Hegera a opak by bol politickým zázrakom.

O začatí volebnej kampane svedčia návrhy zákonov predložené na najbližšiu schôdzu parlamentu. Prichádzajú s nimi aj poslanci za SaS, ktorá už vypovedala Koaličnú zmluvu, takže sa necítia byť jej znením nijako viazaní. SaS pritom najlepšie vie, že jej návrhy zákonov podané na septembrovú schôdzu parlamentu nemajú šancu na schválenie, ale majú iba poukázať na fakt, že už nie sú koaličnou stranou. A v čase schôdze zrejme už ani stranou vládnou. Je pritom jasné, že to, čo nedokázala SaS presadiť vo vládnej koalícii a vláde, iba ťažko môže dokázať presadiť v parlamente – dôležitejšie však je, že o návrhoch SaS sa bude hovoriť. Hoci nielen o nich: s podávaním návrhov na ústavné zmeny sa opäť akosi roztrhlo vrece – podali ich vláda, vládni, ale aj mimovládni poslanci a tiež poslanci koaliční aj nedávno koaliční. Nehovoriac o ďalších zákonoch, kde sa poslanci všetkých táborov, vrátane nezaradených, priam utrhli z reťaze. Spôsobom: podaj návrh kto môžeš a aký chceš.

Späť k návrhom ústavných zákonov. Jedno totiž ich iniciátorov spája:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra aj zodpovednosť.

27. mája 2024
Kaviareň

O zlyhaní inštitúcií

a premiérovi R. Ficovi.

25. mája 2024
Fakty a argumenty

Sedem dní po

Prezidentka Z. Čaputová vyhovela stranám, ktoré jej pozvanie ignorovali a ignorovala strany, ktoré ho prijali.

23. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra.

21. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi