HORE

Skvelá správa

Uverejnené dňa 21.10.2019

Správa o podaní obžaloby štyroch ľudí  v súvislosti s vraždou J. Kuciaka a M. Kušnírovej je vskutku vynikajúcou správou.

„Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd 21. októbra obžalobu na obvinených T. Sz., M. M., A. Zs. a M. K. pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a pre ďalšie trestné činy. Obžaloba bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy,“ uviedla hovorkyňa. Jeden skutok sa týka vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej z roku 2018. Druhý vraždy Petra Molnára z roku 2016. Vyšetrovací spis má viac ako 25.000 strán a desiatky príloh, medzi ktorým sú aj zaistené finančné prostriedky a cennosti. Obžaloba má 93 strán,“ informoval Úrad špeciálnej prokuratúry.

Do roka a osem mesiacov od zákernej vraždy dvoch mladých ľudí  to nemožno hodnotiť a vnímať inak, ako úspech. Veľký úspech. V onakvejších krajinách, ktoré majú k dispozícii onakvejšie prostriedky na vyšetrovanie, to zväčša trvá omnoho dlhšie. Alebo k vzneseniu obžaloby vôbec nepríde. To, že na Slovensku sa to podarilo v naozaj krátkom čase, je výsledkom viacerých faktorov, medzi ktorými pravdepodobne veľkú úlohu zohrala aj alebo najmä spolupráca s medzinárodnými inštitúciami. Treba pritom pripomenúť, že súd bude čoskoro rozhodovať a aj rozhodne o dohode o vine a treste medzi ďalším spoločníkom obžalovaných a prokurátorom.

Samozrejme:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra aj zodpovednosť.

27. mája 2024
Kaviareň

O zlyhaní inštitúcií

a premiérovi R. Ficovi.

25. mája 2024
Fakty a argumenty

Sedem dní po

Prezidentka Z. Čaputová vyhovela stranám, ktoré jej pozvanie ignorovali a ignorovala strany, ktoré ho prijali.

23. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra.

21. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi