HORE

Kočner

Uverejnené dňa 5.10.2018

Informácia, že M. Kočner si objednal vraždu dvoch mladých ľudí bola síce skôr dementovaná ako potvrdená, ale – a celkom prirodzene – žije už vlastným životom. Iba pre úplnosť, v takom znení, v akom ju uverejnili niektoré médiá, ju dementoval nie advokát M. Kočnera, ale advokátka osoby, ktorá vraj takéto udanie vzniesla.

Správa vzbudila rozruch, najmä z toho dôvodu, že takúto osobu, bohatú, s výraznými politickými kontaktmi a konexiami v štátnej správe, pretŕčajúcu sa na televíznych obrazovkách, celebritu, ktorá si s hocikým tyká a môže si hocičo dovoliť, si mnohí želajú vidieť trčať na dlhé roky vo väzení. S povzdychom, že aspoň takýchto, keď to už politici nemôžu byť.

No. V prvom rade treba povedať, že takéto podozrenie z objednávky vraždy Mariánom Kočnerom nemožno vylúčiť. Každému sa môže stať, že sa mu mozgové závity začnú pretáčať naopak, výnimka neexistuje. Základnú ani inú logiku v tom netreba hľadať, jednoducho sa to stane. Inými slovami, každý vie, aké boli vzťahy medzi mladým novinárom a M. Kočnerom, ale z toho sa nedá usúdiť nič relevantné. Príkladom môže byť, že na jednej strane by sa predsa nikto normálny verejne niekomu nevyhrážal a potom si objednal jeho vraždu, pretože by vyšetrovatelia mali ísť automaticky po ňom. Na strane druhej platí, že pod lampou býva najväčšia tma a mohol to urobiť práve preto, lebo si každý myslí, že urobiť to, by bolo mimoriadne hlúpe. Lenže aj v takom prípade by vyšetrovatelia mali ísť automaticky po ňom.

Uniká, že podľa dostupných informácií ide zatiaľ o pravé, nefalšované slovenské JPP. Jedna pani povedala (mimochodom obvinená) inému pánovi (mimochodom obvinenému), že to tak bolo. Obvinený pán povedal vyšetrovateľom čo sa dopočul a vyšetrovatelia o tom informovali ďalej. Predstaviť si pritom, že M. Kočner kvôli peniazom vybaví čokoľvek, nie je naozaj ťažké, obzvlášť po kauze zmeniek, kvôli ktorým teraz býva v Leopoldove.

Iba fakty sú zatiaľ iné:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Obštrukcia a zákon.

26. februára 2024
Kaviareň

O omyle poslankýň

a podaniach na Ústavnom súde

24. februára 2024
Fakty a argumenty

Ťah strelcom

Ako prezidentka Z. Čaputová nepodpísala to, čo podpísať chcela, ale podpísala to, čo podpísať nechcela.

23. februára 2024
Fakty a argumenty

Kocky sú vrhnuté

Preto sú dané zákony, aby silnejší nemohol všetko.

21. februára 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi