HORE

Meč prezidenta Kisku

Uverejnené dňa 7.3.2016

Dva dni po voľbách sa už črtajú kontúry novej vlády. Bez Roberta Fica. Čo je však dôležitejšie, Robert Fico zrejme nebude mať ani s kým o vláde vážne rokovať.

Ak platí uvedené – teda ak straníci raz opäť nezmenia názor – bude pravdepodobne Robert Fico robiť to, čo vie robiť ako druhú vec najlepšie – opozičného politika. Tým nie je povedané, že vláda Richarda Sulíka musí vzniknúť, iba to, že môže a že má k tomu po vyjadreniach iných strán aj našliapnuté. Či reálne aj vznikne, to už bude záležať od politickej šikovnosti predsedu SaS, ktorý zrejme bude mať právo vymieňať moc za žetóny.

A keďže už dostatočne ukázal, ako veľmi chce byť premiérom, musí počítať s tým, že cena za žetóny bude vyššia. Pričom, prirodzene, musí uspokojiť a upokojiť aj ambície a chúťky vlastných partajníkov, aby mu v hre časom nezačali chýbať vlastné žetóny. Ale to už udalosti veľmi predbieham.

Obavy sú namieste

Kruciálny problém straníkov, ktorý ich môže popchnúť k dohode o vláde,  je jasný – nad ich krkmi visí meč prezidenta Andreja Kisku. Ak platí, že vládu s Robertom Ficom – či už v popredí alebo v pozadí  – ostatné strany odmietnu, potom zostávajú dve možnosti, ktoré sú platné najmä v povolebnom čase.Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Obštrukcia a zákon.

26. februára 2024
Kaviareň

O omyle poslankýň

a podaniach na Ústavnom súde

24. februára 2024
Fakty a argumenty

Ťah strelcom

Ako prezidentka Z. Čaputová nepodpísala to, čo podpísať chcela, ale podpísala to, čo podpísať nechcela.

23. februára 2024
Fakty a argumenty

Kocky sú vrhnuté

Preto sú dané zákony, aby silnejší nemohol všetko.

21. februára 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi