HORE

Mikovčina na entú

Uverejnené dňa 12.6.2017

Týmto odpovedám na všetky minulé aj budúce emaily s otázkou, čo si myslím o vyjadreniach V. Mečiara v RTVS.

Nemyslím si nič, nepočul som ho a ani nevidel. Jednoducho ma nezaujíma a považujem tak trochu za zvláštny vkus, keď niekoho ešte rozprávky V. Mečiara stále nejakým spôsobom lákajú. Možno z pocitu, že napokon povie ešte niečo rozumné, niečo nové, niečo objavné. Nepovie.

Samozrejme, to, že bude mať priestor v RTVS som vedel. Upútavka sa nedala prepočuť, keďže moderátor hlásal, že sa V. Mečiara opýta nielen na jeho amnestie, ale tiež na to, čo je spravodlivosť. Fakt skvelé. Obrazne povedané: akoby ste sa pýtali zlodeja, čo si myslí o zlodejoch. Alebo vraha, čo si myslí o vrahoch.

Správu TASR o posolstve V. Mečiara v RTVS som, prirodzene, čítal, takže predstavu o tom, aké bájky si V. Mečiar prichystal, mám. Ale tú som mal aj pred jeho vystúpením a po ňom sa nijako nezmenila.

Otázkou dňa nie je to, čo povie alebo povedal V. Mečiar na tému amnestií a spravodlivosti, ale to, prečo v RTVS dostal priestor, o ktorom môžu aj súčasní ústavní činitelia – napríklad poslanci parlamentu – iba snívať. Ale tiež aj ostatní bývalí premiéri. Napokon, aj Mikuláš Dzurinda mal čo dočinenia s Mečiarovými amnestiami. Dokonca mali jedno spoločné – aj Mečiarove aj Dzurindove zrušil definitívne Ústavný súd. Ale možno M. Dzurinda dostane rovnaký priestor  v RTVS ako jeho predchodca vo funkcii tento týždeň, aby som zase telerozhlasu nekrivdil.Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Ako za Mečiara

Pripojenie interpretačného vyhlásenia poukazuje aj na isté nedostatky vládou už odobreného textu Dohody.

20. januára 2022
Fakty a argumenty

OP+ a OP-

Štát sa dá nielen riadiť, ale aj doriadiť.

18. januára 2022
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Ak má premiér E. Heger nejaké pochybnosti, má ich riešiť, nie o nich hovoriť.

17. januára 2022
Kaviareň

Dobrí priatelia, dobré zmluvy

Prezidentka Z. Čaputová má právo obrátiť sa na ústavný súd rovnako, ako ho mala v prípade referenda o predčasných voľbách.

15. januára 2022
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi