HORE

Mikovčina na entú

Uverejnené dňa 12.6.2017

Týmto odpovedám na všetky minulé aj budúce emaily s otázkou, čo si myslím o vyjadreniach V. Mečiara v RTVS.

Nemyslím si nič, nepočul som ho a ani nevidel. Jednoducho ma nezaujíma a považujem tak trochu za zvláštny vkus, keď niekoho ešte rozprávky V. Mečiara stále nejakým spôsobom lákajú. Možno z pocitu, že napokon povie ešte niečo rozumné, niečo nové, niečo objavné. Nepovie.

Samozrejme, to, že bude mať priestor v RTVS som vedel. Upútavka sa nedala prepočuť, keďže moderátor hlásal, že sa V. Mečiara opýta nielen na jeho amnestie, ale tiež na to, čo je spravodlivosť. Fakt skvelé. Obrazne povedané: akoby ste sa pýtali zlodeja, čo si myslí o zlodejoch. Alebo vraha, čo si myslí o vrahoch.

Správu TASR o posolstve V. Mečiara v RTVS som, prirodzene, čítal, takže predstavu o tom, aké bájky si V. Mečiar prichystal, mám. Ale tú som mal aj pred jeho vystúpením a po ňom sa nijako nezmenila.

Otázkou dňa nie je to, čo povie alebo povedal V. Mečiar na tému amnestií a spravodlivosti, ale to, prečo v RTVS dostal priestor, o ktorom môžu aj súčasní ústavní činitelia – napríklad poslanci parlamentu – iba snívať. Ale tiež aj ostatní bývalí premiéri. Napokon, aj Mikuláš Dzurinda mal čo dočinenia s Mečiarovými amnestiami. Dokonca mali jedno spoločné – aj Mečiarove aj Dzurindove zrušil definitívne Ústavný súd. Ale možno M. Dzurinda dostane rovnaký priestor  v RTVS ako jeho predchodca vo funkcii tento týždeň, aby som zase telerozhlasu nekrivdil.Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Všetko je tajné

Kruciálna otázka znie inak ako na zmeny v štatúte.

28. februára 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Obštrukcia a zákon.

26. februára 2024
Kaviareň

O omyle poslankýň

a podaniach na Ústavnom súde

24. februára 2024
Fakty a argumenty

Ťah strelcom

Ako prezidentka Z. Čaputová nepodpísala to, čo podpísať chcela, ale podpísala to, čo podpísať nechcela.

23. februára 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi