HORE

Žiadny prevrat, ale rozvrat

Uverejnené dňa 18.8.2023

Prezidentka Z. Čaputová sa nemýli, keď hovorí, že žiadny prevrat sa nekoná – ide totiž o rozvrat nebývalých rozmerov.

 

Z vyhlásení prezidentky Z. Čaputovej a premiéra Ľ. Ódora po mimoriadnom rokovaní Bezpečnostnej rady vyplýva iba jedno – v krajine sa nedeje nič výnimočné.

Z vecného hľadiska tak obaja predstavitelia štátu len ubezpečovali, že štátne inštitúcie – vrátane tajnej služby aj bezpečnostného úradu – riadne fungujú. Čo je vskutku zaujímavý postreh, keďže riadne nefungovali ani doteraz – ak by totiž fungovali, tak by polícia nerobila ani zásah. Predstaviť si opak, teda, že polícia zasahuje ak štátne orgány riadne fungujú, sa v civilizovanej krajine vymyká aj kúzelníkom. Ale zrejme je už v poriadku a aj s ohľadom na politickú kultúru, keď na čele mocenských zložiek štátu stále stoja obvinení šéfovia, keďže to vyzerá ako daň za vládu odborníkov.

Inými slovami, každému, kto počúval vyhlásenia prezidentky Z. Čaputovej a premiéra Ľ. Ódora, sa v tej chvíli muselo uľaviť, ale zároveň možno staviť na to, že zďaleka nie všetkým sa aj uľavilo. Dokážu to aj následné reakcie politikov, pričom odhadnúť, ktoré budú s uvedenými vyhláseniami spokojné a ktoré nie, je veľmi ľahké. Aj preto, lebo je pred voľbami a keď je pred voľbami, nevidia politici nič iné ako bránu parlamentu, za ktorú sa chcú – nech to stojí, čo to stojí, teda za akúkoľvek cenu – dostať.

Z politického hľadiska:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Kocky sú vrhnuté

Preto sú dané zákony, aby silnejší nemohol všetko.

21. februára 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Za neslušné Slovensko.

19. februára 2024
Kaviareň

Ústavný súd nie je Ježiško

a studená vojna silnie

17. februára 2024
Fakty a argumenty

Rozhodnuté, podpísané

Nič z uvedeného nemožno vykladať tak, že novela Trestného zákona je fajn, že je dobrá a pre spoločnosť potrebná a výhodná. Lebo nie je.

16. februára 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi