HORE

Návrh A. Danka

Uverejnené dňa 5.8.2018

V závetrí iných škandálov tohtoročnej uhorkovej sezóny, ktorých je, mimochodom, už viac ako iba dosť, zostalo vyhlásenie predsedu parlamentu a koaličnej SNS Andreja Danka. Neprávom. A. Danko – keď hovorí o politických plánoch a aktivitách – netára totiž do vzduchu, ale snaží sa ich následne aj zaviesť do praxe.

Tak tomu bolo napríklad vtedy, keď najskôr avizoval a potom zrealizoval nápad s obmedzením slobody prejavu na parlamentnej pôde. Zákon, ktorý bol v tejto súvislosti schválený, leží stále na Ústavnom súde, ktorý posudzuje, či je alebo nie je v súlade s Ústavou, ale to je nateraz vedľajšie. Dôležité je, že A. Danko politicky pretlačil a presadil jeho schválenie, inými slovami, urobil to, o čom predtým hovoril.

Takže ani po jeho čerstvom vyhlásení niet dôvodu si myslieť, že sa aspoň nepokúsi pretaviť svoje zámery do legislatívnej podoby. Skôr naopak, je takmer isté, že skôr či neskôr sa v parlamente objaví návrh zákona, ktorým by chcel vyriešiť daný problém. Tým je v tejto chvíli M. Kotleba a jeho ĽSNS.

Andrej Danko to povedal bez zaváhania a naplno: Začala sa vojna s vami, pán Kotleba a zároveň oznámil, že ide o prijatie zákonov, ktoré zrušia politickú stranu ĽSNS.

Samozrejme, A. Danko vie, že nie je možné schváliť zákon, ktorý by platil iba pre jednu politickú jednu stranu a iné nie. Navyše, pri rešpektovaní demokratických pravidiel v tejto súvislosti nie je ani dosť dobre možné, aby zákonodarca politickú stranu zákonom rovno zrušil:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

O tzv. reformách

a sile Smeru-SD

20. októbra 2021
Fakty a argumenty

O tzv. reformách

a sile Smeru-SD

Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Čím ďalej tým viac sa búra mediálny mýtus o ministerke M. Kolíkovej, že je reformnou ministerkou.

18. októbra 2021
Kaviareň

O úlohe premiéra

a guvernérovi P. Kažimírovi

16. októbra 2021
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi