HORE

Povysávané

Uverejnené dňa 10.6.2024

Voľby do Európskeho parlamentu sa skončili, načim sa vrátiť do reality na Slovensku.

 

Voľby do Európskeho parlamentu sa skončili, poznáme víťazov i porazených. Sluší sa zvolať Sláva víťazom, česť porazeným! Nie neúspešným, v čom je rozdiel. A to je asi tak všetko.

Interpretácii kto voľby do europarlamentu na Slovensku vyhral, a kto prehral bude ako maku. Záleží totiž od uhla pohľadu, pričom treba brať na zreteľ aj to, že úspech a neúspech vo voľbách je celkom iná kategória. Základný fakt jer jasný a nespochybniteľný – voľby vyhralo PS, ktoré má 6 poslancov, pred Smerom-SD, ktorý získal 5 poslancov, Republikou s dvomi poslancami a Hlasom-SD a KDH, ktorí majú po jednom poslancovi.

Všetky ostatné strany zostali pod čiarou, hoci je opäť záležitosťou interpretácie, ako sa aj s týmto faktom neúspešní politici vysporiadajú. Kde a v čom nájdu príčiny neúspechu, samozrejme, okrem seba. Týka sa to hlavne parlamentných strán, keďže tie zostanú prevádzkovať politiku aj po neúspechu v eurovoľbách. Vládna SNS tak môže napríklad môže hovoriť, že ich voliči vyslali vo voľbách zreteľný signál, že si neželajú odchod politikov na jej kandidátke do europarlamentu, ale chcú, aby zostali pôsobiť na Slovensku. Mimovládna SaS zase zistila, že jej program, ktorý bol opäť najlepší, je jej iba na jedno a síce nanič, pričom povaliť Európsku komisiu, by na rozdiel od vlád na Slovensku, nedokázala. No a sľubom hnutia I. Matoviča tentoraz neuverili už ani ľudia v osadách. Povedané jednou vetou – tak PS ako aj Smer-SD povysávali ostatné strany rovnakým značkovým vysávačom. A voliči vsadili na istotu, a nie na pekné reči.

Dôležitejšie je iné:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Dobrá správa

Matovičova koalícia bola v niečom aj predvídavá, nie však dôsledná. Skončilo to ako vždy.

19. júna 2024
Fakty a argumenty

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

O lex papaláš

a výmene v paláci

15. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi