HORE

V klietke hanby

Uverejnené dňa 11.12.2019

Politicky, ale hlavne vecne je zaujímavé, aké veľké ticho zavládlo v mimovládnych politických stranách po oznámení, že USA začali uplatňovať voči M. Kočnerovi a jeho firmám, v ktorých vlastní polovicu majetku tzv. Magnitského zákon. Najmä preto, lebo je krátko pred voľbami a väčší politický tromf v kampani tieto politické subjekty zrejme nedostanú. Žiadne vyjadrenia, ani ústne ani písomné, žiadne stanoviská, žiadne tlačové besedy sa však zatiaľ nekonali.

Nejde teraz o odôvodnenie, prečo USA Magnitského zákon voči M. Kočnerovi použili. Odôvodnenie je jedna vec, realita druhá. „America (a jej firmy) first.“ Dôležité je, že M. Kočner a jeho dotknuté firmy na základe tohto zákona prestali prakticky fungovať a teoreticky existovať – odteraz každý, kto by s ním a s nimi chcel spolupracovať, bude musieť stráviť veľmi, ale naozaj veľmi dlhý čas na to, aby vymyslel ako to urobiť tak, aby sa vyhol sankciám. A to sa jednoducho nikomu neoplatí.

Magnitského zákon, ale aj jeho rôzne obdoby v rôznych krajinách, vrátane Ruska, ktoré ho schválilo ako odvetu voči USA, ako aj jeho už niekoľkoročná príprava v rámci Európskej únie, môže byť vskutku silnou zbraňou a obranou spoločnosti voči moci a mocným.

S trestným zákonom nemá nič spoločného:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Opravy na entú

Dôvod, pre ktorý sa koalícia rozhodla – alebo bola prinútená – opätovne novelizovať Trestný zákon, je priamo uvedený v paragrafe.

12. júla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Návrat premiéra.

10. júla 2024
Fakty a argumenty

Doživotná renta? Ale no

Aj prezident P. Pellegrini je kontrolovateľný.

27. júna 2024
Fakty a argumenty

Parlamentné manévre

Tzv. lex atentát, nemá s atentátom na premiéra R. Fica v podstate nič spoločné.

24. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi