HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 22.11.2021

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 22. novembra (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonoval hlavne koronavírus a opatrenia vlády na zamedzenie jeho nekontrolovateľného šírenia. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

VEĽKÝ PREHĽAD: Opatrenia sú prísnejšie, lockdown pre nezaočkovaných

Vstup do interiéru reštaurácií a iných stravovacích zariadení je v červených a bordových okresoch povolený iba zákazníkom v režime OP.

Bratislava 22. novembra (TASR) – Na Slovensku sa od pondelka sprísnili opatrenia v súvislosti s ochorením COVID-19. Podľa premiéra Eduarda Hegera vláda zavádza tzv. lockdown pre nezaočkovaných. Opatrenia priniesli nový COVID automat a nadväzujúce vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR.

Zobraziť celý článok

JH: „To nie je žiadny lockdown, ale iba hra na lockodown. Vláda má značne vyvinutý cit píliť si pod sebou konár a udržiavať napätie v spoločnosti. Jej šťastím je, že ústavný súd necháva podnet generálneho prokurátora v zásuvke a zakázal konanie predčasných volieb.“

Diskutujem o povinnom očkovaní pre seniorov, uviedol Heger

Vírus si nevyberá podľa profesie, skôr by som preto šiel podľa veku, vysvetlil premiér.

Bratislava 20. novembra (TASR) – Povinné očkovanie pre seniorov je téma, o ktorej aktuálne diskutuje premiér Eduard Heger (OĽANO) s právnikmi či s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. Cestou z pandémie by podľa neho mohlo byť povinné očkovanie pre ľudí nad 65 rokov. Premiér to uviedol v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Zobraziť celý článok

JH: „Nevedno kto všetko premiérovi radí, ale radí mu zle. Ľudovo povedané, premiér E. Heger opäť nabehol na politické vidly. Premiér totiž nemôže verejne prísť s nápadom, ktorý jeho partneri okamžite a tiež verejne odmietnu. Teda môže, ale bude to mať následky.“

Krajčí: Opatrenia platné od pondelka sú slabé

Exminister rezortu zdravotníctva by povinnú vakcináciu pre celú populáciu by neodporúčal.

Bratislava 21. novembra (TASR) – Opatrenia, ktoré majú platiť od pondelka (22. 11.), sú slabé. Ich efektivita nemusí byť dostatočná. V prípade zavedenia povinného očkovania by vakcinácia celej populácie nebola vhodná. Uviedol to poslanec parlamentu a exminister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Strana Smer-SD povinné očkovanie odmieta.

Zobraziť celý článok

JH: „To je v súlade s vyhlásením premiéra E. Hegera, že diskutuje o povinnom očkovaní pre seniorov. Čo je zase v súlade s vyhlásením A. Zemanovej (SaS), že ľudia nad 65 rokov sú väčšinou už v dôchodkovom veku, čiže nevytvárajú ekonomickú hodnotu pre chod štátu.“ 

Krúpa by nad povinným očkovaním uvažoval, Pčolinský a Beňová nie

V aktuálnej situácii preferujú skôr zavedenie tvrdého lockdownu.

Bratislava 21. novembra (TASR) – Povinné očkovanie seniorov je alternatíva, nad ktorou by sme sa mali zamyslieť, hovorí poslanec Národnej rady SR Juraj Krúpa (OĽANO). Europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD) ani poslanec Peter Pčolinský (Sme rodina) by s ním nesúhlasili. V aktuálnej situácii preferujú skôr zavedenie tvrdého lockdownu. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Zobraziť celý článok

JH: „Každý sa predsa môže zamyslieť nad čím chce, aj J. Krúpa. Zaviesť povinné očkovanie vo všeobecnosti nie je žiadna maličkosť pre krajinu, ktorá nedokáže poriadne zorganizovať ani očkovanie dobrovoľné. Pritom platí, že jedno je chcieť a iné môcť.“

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra aj zodpovednosť.

27. mája 2024
Kaviareň

O zlyhaní inštitúcií

a premiérovi R. Ficovi.

25. mája 2024
Fakty a argumenty

Sedem dní po

Prezidentka Z. Čaputová vyhovela stranám, ktoré jej pozvanie ignorovali a ignorovala strany, ktoré ho prijali.

23. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra.

21. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi