HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 19.3.2019

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 19. marca (Teraz.sk) – Tento týždeň rezonovali hlavne voľby prezidenta SR a vyjadrenia jednotlivých kandidátov. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

POVOLEBNÝ ONLINE: Výsledky 1. kola už oficiálne potvrdili

O novej hlave štátu rozhodnú voliči 30. marca v druhom volebnom kole, vyberať budú medzi Zuzanou Čaputovou a Marošom Šefčovičom.

Bratislava 17. marca (TASR/Teraz.sk) – V druhom volebnom kole 30. marca budú voliči rozhodovať medzi Zuzanou Čaputovou, ktorá podľa kompletne sčítaných neoficiálnych výsledkov získala v prvom kole 40,57 % hlasov a Marošom Šefčovičom, ktorého v prvom volebnom kole podporilo 18,66 % voličov. Volebná účasť dosiahla 48,74 %.

Zobraziť celý článok

JH: „Výhra Z. Čaputovej je rozdielom triedy, veľmi vysoká. Orkán Zuzana zmietol všetky doterajšie výsledky týchto volieb. Ak sa podarí M. Šefčovičovi stať sa prezidentom, bude potrebné dať dole klobúk. Vážne.“

Š. Harabin: Jednoznačne som víťaz volieb

Podľa Harabina hrozí, že prezidentské voľby budú aj skôr, ako o päť rokov.

Bratislava 17. marca (TASR) – Jednoznačne som víťaz volieb, bez peňazí, bez podpory strán a bez podpory médií. V nedeľňajšej relácii TA3 V politike to uviedol neúspešný kandidát na post prezidenta Štefan Harabin.

Zobraziť celý článok

JH: „Aj tak sa dá.“

Sme rodina chce v NRSR vziať možnosť zdržať sa pri hlasovaní o zákone

V súčasnosti môžu poslanci pri hlasovaní uviesť, či hlasujú za alebo proti návrhu, ale tiež to, že sa zdržiavajú hlasovania.

Bratislava 18. marca (TASR) – Sme rodina chce poslancom Národnej rady SR vziať možnosť zdržať sa pri hlasovaní o návrhu zákona. Túto možnosť by zákonodarcovia podľa hnutia nemali mať v treťom čítaní, teda vtedy, keď už rozhodujú o definitívnej podobe zákona. Vyplýva to z novely zákona o rokovacom poriadku, ktorú predložilo Sme rodina na najbližšiu schôdzu parlamentu.“Pri hlasovaní k návrhu zákona v treťom čítaní sa navrhuje vypustiť možnosť zdržať sa hlasovania a využiť možnosť hlasovať za návrh alebo hlasovať proti návrhu zákona,“ píšu v návrhu poslanci. Zmenou zákona chcú zabezpečiť, aby poslanci zaujali jasný postoj pri hlasovaní o návrhu zákona v treťom čítaní.

Zobraziť celý článok

JH: „Medzi chcieť a môcť je veľký rozdiel.“

V Utrechte sa strieľalo na viacerých miestach, hlásia mŕtvych

Úrady vyzvali obyvateľov mesta, aby nevychádzali z budov. Pred jedným z obytných blokov neďaleko miesta činu sa zhromaždili silne vyzbrojení príslušníci protiteroristických zložiek.

Utrecht 18. marca (TASR) – Streľba vypukla v pondelok v holandskom Utrechte na niekoľkých miestach. Uviedol to holandský protiteroristický koordinátor Pieter-Jaap Aalbersberg po tom, ako si streľba v električke vyžiadala jedného mŕtveho a niekoľkých zranených.“K streľbe došlo ráno na niekoľkých miestach v Utrechte,“ povedal Aalbersberg na tlačovej konferencii v Haagu. „Prebieha rozsiahla policajná operácia s cieľom zatknúť ozbrojenca,“ dodal. Polícia uviedla, že pátra po mužovi, ktorý sa narodil v Turecku.Starosta Utrechtu: Pri streľbe zahynuli najmenej traja ľudia

Zobraziť celý článok

JH: „Na toto sa v Európe stále nedá zvyknúť. Ani nesmie. Kto však na to má ten správny recept?“

Viac tu:  http://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-v-znameni-volieb/384737-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Skúška

Toto nie je o zmierení ani upokojení situácie. To sú iba slová.

18. mája 2024
Fakty a argumenty

O Slovensku

O Slovensku.

16. mája 2024
Fakty a argumenty

Za čiarou

Slovensko je po postrelení premiéra iné, ako bolo.

15. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Ďalší výrazný signál.

13. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi