HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 30.4.2019

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 30. apríla (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovalo rozhodnutie Najvyššieho súdu o návrhu na rozpustenie politickej strany, ale aj rozlúčkové návštevy prezidenta A. Kisku v zahraničí. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Najvyšší súd SR zamietol návrh na rozpustenie parlamentnej ĽSNS

Rozhodnutie súdu si vypočuli zástupcovia Generálnej prokuratúry (GP) SR aj štatutárny zástupca žalovanej ĽSNS a jej predseda Marian Kotleba.

Bratislava 29. apríla (TASR) – Senát Najvyššieho súdu (NS) SR zamietol návrh na rozpustenie parlamentnej ĽSNS. Rozhodnutie oznámil na pondelkovom pojednávaní.

Zobraziť celý článok

JH: „Ide jednoznačne o zlyhanie štátu. Vychádzajúc zo zahraničných skúseností, však existuje šanca na reparát: po analýze písomného rozhodnutia súdu ešte môže generálny prokurátor chyby napraviť a dať nový návrh. Štát má pôsobiť dôveryhodne, nie smiešne.“

Prezident SR A. Kiska navštívi Nemecko

V rámci svojej návštevy sa prezident SR neformálne stretne aj s bývalým prezidentom Nemecka Joachimom Gauckom.

Bratislava 29. apríla (TASR) – Prezident SR Andrej Kiska absolvuje v utorok 30. apríla rozlúčkovú návštevu Nemecka, v rámci ktorej bude rokovať s nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom. TASR o tom informovala Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia prezidentskej kancelárie.

Zobraziť celý článok

JH: „A. Kiska sa lúči s funkciou prezidenta zvláštnym spôsobom – vyvážaním štátnych vyznamenaní, namiesto toho, aby ich udeľoval na Slovensku. V pondelok takto udeľoval vyznamenanie v Česku, v utorok v Nemecku.“

G.Gál: Most-Híd vidí medzi kandidátmi na ÚS dosť kvalitných uchádzačov

Verejné vypočutie uchádzačov o post ústavného sudcu bude 2. a 3. mája v historickej budove Národnej rady (NR) SR na Župnom námestí v Bratislave.

Bratislava 30. apríla (TASR) – Most-Híd vidí medzi kandidátmi na ústavných sudcov dostatok kvalitných uchádzačov. Poslanci tejto strany sú pripravení hlasovať. Povedal to minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) po rokovaní v ústavnoprávnom parlamentnom výbore.

Zobraziť celý článok

JH: „Ak to isté nevidia aj prinajmenej koaliční partneri Mosta-Híd, potom to, čo vidí Most-Híd, nie je ani veľmi zaujímavé. Z hľadiska ústavnosti je zaujímavejšia otázka, koľkých kandidátov má a bude parlament voliť, keďže prezident má vybrať 6 sudcov z dvojnásobného počtu kandidátov.“

VIDEO: V Prešove vyskočili z kamióna migranti

Z rumunského kamióna vyskočili v Prešove, časť Sekčov, tri osoby, pravdepodobne iránskej alebo afganskej národnosti.

Prešov 29. apríla (TASR) – Polícia zadržala v Prešove migrantov, ktorí vyskočili z kamióna. Upozornili ich na to videá, ktoré im z miesta činu začali posielať svedkovia.“Z rumunského kamióna vyskočili v Prešove, časť Sekčov, tri osoby, pravdepodobne iránskej alebo afganskej národnosti. Všetci traja boli zadržaní políciou,“ uvádza na sociálnej sieti Polícia SR.

Zobraziť celý článok

JH: „Takto by to malo fungovať stále – že ľudia dôverujú polícii a nezostávajú ľahostajní k udalostiam okolo nich.“

Viac na: http://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-sanca-na-reparat/392756-clanok.html

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Mimoriadne zaujímavé voľby.

22. júla 2024
Kaviareň

O ústavolapke R. Fica

a novom symbole v USA

20. júla 2024
Fakty a argumenty

A je to!

Hoci k politike patrí aj možnosť hlásať, že sa premiér R. Fico bojí a že má strach, nepatrí sa tomu aj veriť.

19. júla 2024
Fakty a argumenty

Hra (na) prezidenta

Je len na škodu veci, že prezident P. Pellegrini nemá ešte stále ani poradcu pre kultúru a médiá.

17. júla 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi