HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 14.5.2019

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 14. mája (Teraz.sk) – Počas týždňa zaujal sen o novej univerzitnej nemocnici, ako aj stretnutie tzv. extrémistických strán v Bratislave.

Andrea Kalavská: Nemocnica na Rázsochách by mohla stáť o tri roky

Člen Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo Marek Krajčí však v tejto súvislosti povedal, že pochybuje o tom, že sa táto ambícia aktuálnej vláde podarí.

Bratislava 12. mája (TASR) – Nová univerzitná nemocnica na bratislavských Rázsochách by mohla byť postavená v roku 2023 alebo 2024. V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O päť minút dvanásť to uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD).“Čím skôr chceme búrať a potom stavať. Najrealistickejšie, keď všetko pôjde výborne v daných termínoch, najrýchlejšie, ako je to možné podľa zákona, tak to môže byť v rokoch 2023 až 2024,“ povedala šéfka rezortu s tým, že budúci pracovníci v tejto nemocnici potrebujú vidieť svetielko na konci tunela, preto sa bude veľmi snažiť, aby mohli pracovať v špičkovej univerzitnej nemocnici.

Zobraziť celý článok

JH: „Nemocnica na Rázsochách by mohla stáť o štyri-päť rokov, otázne je, či by aj fungovala. Avšak obavy z toho, že pôjde o kopírovanie výstavby diaľnice do Košíc – ktorá mala byť podľa plánov hotová už pred mnohými rokmi, ale ešte stále hotová nie je – sú úplne namieste.“

Bugár a Kollár schvaľujú Dankovu účasť na prehliadke v Moskve

V súvislosti s pondelkovou návštevou predsedníčky Národného frontu Marine Le Penovej Kollár uviedol, že ich spájajú tri hodnoty – ochrana hraníc EÚ, ochrana tradícií a ochrana práce.

Bratislava 11. mája (TASR) – Účasť predsedu Národnej rady SR na vojenskej prehliadke v Rusku bola správna. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy sa na tom zhodli predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár a predseda opozičného hnutia Sme rodina Boris Kollár. Podľa nich je dôležité pripomínať si oslobodenie Slovenska sovietskou armádou, pri ktorej zomrelo aj veľa ruských vojakov.“V tomto prípade by som mu to nevyčítal,“ povedal Bugár s tým, že vo všeobecnosti má na stretnutia s ľuďmi na sankčnom zozname EÚ iný názor. „Chodí sa tam zbytočne podlizovať, ale cez to všetko by som mu to, že prijal toto pozvanie, nevyčítal… To, že tam Andrej Danko išiel, je fajn a mal tam ísť aj predseda vlády,“ dodal Kollár.

Zobraziť celý článok

JH: „Nariekať nad rozliatym mliekom je zbytočné, rovnako ako špekulovať o tom, či účasť predsedu NR SR na vojenskej prehliadke v Rusku bola alebo nebola správna. Dôležitejšie je poznanie,prečo dostal pozvánku len on a v akej spoločnosti sa tam ocitol.“

Kollár: Európsky dom chceme opraviť, nie zbúrať

Kollár uviedol, že keď chce jeho hnutie chrániť tradície, európske hranice či rodiny, prídu takzvané elity a začnú nálepkovať.

Bratislava 13. mája (TASR) – Európsky dom nechceme zbúrať a opustiť ho, chceme ho opraviť. Na pondelkovej konferencii hnutia Európa národov a slobody v Bratislave to vyhlásil poslanec Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina). Na stretnutí odmietla vystúpenie z Európskej únie aj predsedníčka francúzskeho Národného frontu Marine Le Pen s tým, že chce zmeniť Európu zvnútra.

Zobraziť celý článok

JH: „Keď niečo vyzerá ako kačka, chodí ako kačka a kváka ako kačka, potom je to kačka. Aj keď si myslí, že je pelikán.“

Európska komisia predĺžila Jánovi Figeľovi mandát osobitného vyslanca

Ján Figeľ bol vymenovaný 6. mája 2016 na návrh predsedu EK Jeana-Clauda Junckera.

Brusel 10. mája (TASR) – Osobitný vyslanec pre slobodu náboženstva alebo presvedčenia mimo EÚ Ján Figeľ zostáva aj naďalej vo svojej funkcii. O predĺžení jeho mandátu až do nástupu novej exekutívy rozhodla Európska komisia (EK), informoval TASR v piatok samotný Figeľ.

Zobraziť celý článok

JH: „J. Figeľ by isto vedel dlho rozprávať o dôležitosti a úspechoch jeho práce, hoci v podstate ide o funkciu takpovediac najzbytočnejšiu z najzbytočnejších. Na druhej strane, pred pár rokmi si ju vymyslel, dostal a tak sa jej drží – z tohto uhla pohľadu je to v poriadku.“

Viac na: http://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-kacka-a-pelikan/395205-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Opravy na entú

Dôvod, pre ktorý sa koalícia rozhodla – alebo bola prinútená – opätovne novelizovať Trestný zákon, je priamo uvedený v paragrafe.

12. júla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Návrat premiéra.

10. júla 2024
Fakty a argumenty

Doživotná renta? Ale no

Aj prezident P. Pellegrini je kontrolovateľný.

27. júna 2024
Fakty a argumenty

Parlamentné manévre

Tzv. lex atentát, nemá s atentátom na premiéra R. Fica v podstate nič spoločné.

24. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi