HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 10.6.2019

To najlepšie zo tohtotýždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 10. júna (Teraz.sk) – Tento týždeň rezonovala verejná výmena názorov v Smere-SD, ale aj protesty proti českému premiérovi A. Babišovi. Správy vyberá šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosuje Juraj Hrabko.

Danko tvrdí, že situácia v Smere nesmie ovplyvniť Národnú radu

Na adresu Bieloruska v súvislosti so svojou návštevou povedal, že je pre Slovensko strategickým partnerom, a to napríklad z hľadiska pracovnej sily.

Bratislava 9. júna (TASR) – Situácia v Smere-SD nemôže ovplyvniť fungovanie Národnej rady SR. Povedal to predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) v nedeľnej relácii V politike na TA3. Verí, že predseda Smeru-SD Robert Fico si situáciu s premiérom Petrom Pellegrinim vyrieši.

Zobraziť celý článok

JH: „Pravdou je opak – ak by sa zmenila situácia v Smere-SD, zmenilo by sa aj fungovanie NR SR, to je predsa prirodzené. A. Danko by pritom nebol prvý predseda parlamentu, ktorý by prišiel o funkciu po zmene síl. Nateraz to však nehrozí.“

 

Pellegrini: Strana Smer-SD je v dobrej kondícii

Prioritou je pre neho, aby sociálna demokracia na Slovensku prežila, pretože ju Slovensko potrebuje.

Bratislava 9. júna (TASR) – Strana Smer-SD je v dobrej kondícii, za prioritu považuje premiér Peter Pellegrini diskusiu o politickom programe a budúcnosti sociálnej demokracie. Povedal to v nedeľnej diskusnej relácii na TA3 V politike.

Zobraziť celý článok

JH: „A vraví azda niekto – okrem neprajníkov – že Smer-SD v dobrej kondícii nie je? Úmera je predsa jednoduchá – pokiaľ je v dobrej kondícii predseda, je aj strana. A to R. Fico je: Veni, vidi, vici. Mimochodom, sociálna demokracia na Slovensku nemá prežiť, ale mala by konečne vzniknúť.“

SaS vyberá nového podpredsedu NRSR, spomína sa Galko a Kiššová

Republiková rada sa bude okrem nominácií na podpredsedu parlamentu venovať aj hodnoteniu eurovolieb a ďalším témam.

Bratislava 8. júna (TASR) – Republiková rada SaS má v pondelok hovoriť o tom, kto nahradí Luciu Ďuriš Nicholsonovú odchádzajúcu do europarlamentu na poste podpredsedníčky Národnej rady SR. Spomínajú sa Ľubomír Galko a Jana Kiššová . TASR to povedala predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová.“Je to logické aj vzhľadom na ich stranícku funkciu a počet preferenčných krúžkov, ktoré získali vo voľbách,“ povedala. Viacerí členovia klubu sa podľa nej na menách Galko a Kiššová zhodli z podobných dôvodov.

Zobraziť celý článok

JH: „SaS môže iba navrhovať, zvoliť podpredsedu NR SR môže iba parlament a to v tajnej voľbe. J. Kiššová by mala zrejme väčšiu šancu ako Ľ. Galko, ktorého museli z ministerstva obrany – obrazne povedané – odtiahnuť, keďže chcel ho chcel riadiť aj po odvolaní z funkcie.“

Zeman: Demonštrácie proti Babišovej vláde nemajú zmysel

Organizátori poslednej demonštrácie na Václavskom námestí v Prahe uviedli, že sa na nej zúčastnilo približne 120.000 ľudí.

Praha 10. júna (TASR) – Podľa českého prezidenta Miloša Zemana nemajú terajšie demonštrácie proti vláde premiéra ČR Andreja Babiša zmysel. Prezident to povedal v nedeľu v relácii rozhlasovej stanice Frekvence 1. Organizátori takýchto demonštrácií by sa mali podľa neho spojiť s politikmi, ktorí by až potom mohli vysloviť Babišovi nedôveru v Snemovni.“Demonštrácie síce zmysel nemajú, ale keď sa niekto chce prísť vyblázniť, nech to urobí,“ uviedol Zeman, ktorého citovala spravodajská webstránka Novinky.cz. „Odporúčal by som organizátorom demonštrácií, aby si pozvali politikov, ktorí vyslovia Babišovi nedôveru,“ dodal prezident a zmienil šéfa poslaneckého klubu strany TOP 09 Miroslava Kalouska, ktorého strana je medzi tými, ktoré chcú iniciovať hlasovanie o nedôvere.

Zobraziť celý článok

JH: „Samozrejme, že demonštrácie voči podozreniam zo zneužívania moci majú zmysel. Vždy. Časy, kedy ľudia museli držať jazyk za zubami sú azda definitívne minulosťou. M. Zeman už asi zabudol, že k tomu kedysi aj sám prispel.“

Viac na: http://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-veni-vidi-vici-roberto/400543-clanok.html

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Skvelá správa.

22. apríla 2024
Fakty a argumenty

O túžbe SNS

a odvolaní J. Mazáka

20. apríla 2024
Fakty a argumenty

Čakanie na riaditeľa

Postačí, ak si prezidentka Z. Čaputová spomenie na to, akou prezidentkou chcela byť a akou je.

19. apríla 2024
Fakty a argumenty

Prvenstvo J. Mazáka

Odvolať predsedu Súdnej rady nejde len tak mirnix-dirnix.

17. apríla 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi