HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 6.8.2019

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 5. augusta (Teraz.sk) – Tento týždeň rezonovalo súdne pojednávanie ohľadom miliónových zmeniek a bežná politická prevádzka. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Čaputová: Snahu bagatelizovať nenávisť zažívame aj dnes

Čaputová si myslí, že rómsky holokaust nesmie zostať zabudnutý.

Bratislava 2. augusta (TASR) – Prezidentka Zuzana Čaputová tvrdí, že snahu o bagatelizovanie nenávisti a ľudskej dôstojnosti konkrétnych skupín ľudí zažívame aj dnes. Pripomenula to pri príležitosti piatkového Pamätného dňa rómskeho holokaustu.

Zobraziť celý článok

JH: „Stanovisko prezidentky Z. Čaputovej je stručné, jasné aj pravdivé. Nedá sa mu nič vytknúť, okrem jednej zásadnej veci – chýba na oficiálnej stránke hlavy štátu, kde je posledná správa z minulého mesiaca. A to ani dovolenkové obdobie nemôže a nedokáže nijako ospravedlniť.“

REAKCIE POLITIKOV na údajnú komunikáciu Mariana K. a Norberta Bödöra

Denník N informoval, že lustrácie novinárov mal pre Mariana K. zabezpečovať nitriansky podnikateľ Norbert Bödör.

Bratislava 1. augusta (TASR) – Predseda Smeru-SD Robert Fico považuje zverejnenie komunikácie Mariana K. s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom a s bývalým novinárom a príslušníkom SIS Petrom Tóthom za chabý pokus prekryť informácie o drogových skúsenostiach šéfa Progresívneho Slovenska Michala Trubana. Fico o tom hovorí vo videu zverejnenom na sociálnej sieti.“Musím tento pokus oligarchov, mocichtivých pánov a nešťastnej redakcie Denníka N označiť za veľmi chabý pokus prekryť to, čo nastváral pán Truban. Ukazuje sa, že tento líder má ďaleko od nového politika,“ vyhlásil Fico.

Zobraziť celý článok

JH: „Ide o chabý pokus R. Fica prekryť súdne konanie ohľadom zmeniek TV Markíza a najmä prepisov rozhovorov M. Kočnera. Nie je isté, či sú pravdivé, ale je isté, že značná časť spoločnosti ich za pravdivé považuje, pričom nie sú  v prospech R. Fica.“

Maškarová: Polícia chce byť ľudskejšia, ale občas je to na škodu veci

Rozhovor s Janou Maškarovou je súčasťou multimediálneho projektu Osobnosti: tváre, myšlienky.

Bratislava 4. augusta (TASR) – Polícia sa snaží byť ľudskejšia, čo je fajn, ale veľakrát je to na škodu veci. V minulosti mali policajti väčšiu autoritu. Nielen o postavení polície hovorila prvá generálka v histórii Policajného zboru (PZ) a viceprezidentka PZ Jana Maškarová v rozhovore v rámci multimediálneho projektu TASR Osobnosti: tváre, myšlienky. Spomína aj na bývalých ministrov vnútra a poukazuje na technologické zmeny, ktoré ovplyvňujú prácu polície. Vyzdvihla členstvo SR v európskom spoločenstve, čo tiež podľa nej prispieva k odhaľovaniu trestnej činnosti.

Zobraziť celý článok

JH: „V totalitnom zločineckom režime majú policajti vždy autoritu aj preto, lebo v ňom môžu všetko. V demokratickom režime majú autoritu vtedy, keď si plnia svoje povinnosti, pričom pomáhajú a chránia všetkých, nielen niektorých ľudí.“

Lídri KDH a PS/Spolu budú pokračovať v rokovaniach o spolupráci

Dohoda o neútočení, ktorú podpísali začiatkom júla Hlina, Michal Truban (PS) a Miroslav Beblavý (Spolu-OD), obsahuje dva konkrétne záväzky.

Bratislava 4. augusta (TASR) – Predstavitelia mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko (PS), Spolu-OD a KDH budú v piatok (9. 8.) pokračovať v rokovaniach. Bude to ich prvé oficiálne stretnutie po podpísaní dohody o predvolebnej spolupráci. Rozprávať by sa mali aj o prípadnej spolupráci po budúcoročných parlamentných voľbách.“Verím, že to nebude zároveň aj naše posledné stretnutie. Na stretnutí by sme mali v zmysle podpísanej dohody zistiť, či sa vieme prípadne dohodnúť aj na dohode o povolebnej spolupráci,“ povedal pre TASR predseda KDH Alojz Hlina.

Zobraziť celý článok

JH: „Ak chcú tieto tri strany naozaj vymeniť súčasné vládne strany, dohodnúť sa na povolebnej spolupráci musia – hoci iba vo všeobecnosti. Stačí si predstaviť, čo by sa stalo, keby sa oficiálne nedohodli. Na rozdeľovanie vládnych kresiel je beztak priskoro.“ 

Viac na: http://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-zmenky-na-sude/411031-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Mimoriadne zaujímavé voľby.

22. júla 2024
Kaviareň

O ústavolapke R. Fica

a novom symbole v USA

20. júla 2024
Fakty a argumenty

A je to!

Hoci k politike patrí aj možnosť hlásať, že sa premiér R. Fico bojí a že má strach, nepatrí sa tomu aj veriť.

19. júla 2024
Fakty a argumenty

Hra (na) prezidenta

Je len na škodu veci, že prezident P. Pellegrini nemá ešte stále ani poradcu pre kultúru a médiá.

17. júla 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi