HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 16.9.2019

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 16. septembra (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovali stranícke rokovania a zvýšenie dane z cigariet. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Danko: Cigarety sú uzavretá téma, zdražovať sa nebudú

Danko upozornil na to, že Slovensko má veľmi slabý výber dane z pridanej hodnoty (DPH) v porovnaní s okolitými štátmi a snažiť sa budú aj o nastavenie plošného odmeňovania v štátnej správe.

Bratislava 13. septembra (TASR) – Téma zvyšovania dane z tabaku je pre predsedu parlamentu a SNS Andreja Danka uzavretá. Uviedol to po piatkovej Koaličnej rade s tým, že cigarety sa zdražovať nebudú. Zároveň skonštatoval, že sa z pohľadu rozpočtu treba skôr pozrieť na to, kde sú rezervy v správaní štátu. Avizoval v tomto smere prípravu opatrení. SNS sa podľa neho bude snažiť napríklad o nastavenie plošného odmeňovania v štátnej správe.“My sme si hlavne vyjasňovali pozície. Aj Bélovi Bugárovi (Most-Híd) som vysvetľoval, že je veľký rozdiel deficit štátneho rozpočtu a celkové štátne zadlženie,“ opísal proces Koaličnej rady Danko. Slovensko podľa neho dlhé roky neinvestovalo do infraštruktúry tak, aby bola zachovaná aj prirodzená obnova investície. „Nikdy Slovensko nedostavia diaľnice ani nemocnice, keď sa peniaze nepožičajú,“ zdôraznil.

Zobraziť celý článok

JH: „Vzhľadom na rozhadzovanie peňazí zo štátneho rozpočtu, k zdražovaniu isto príde, ale zrejme až po voľbách. A je pritom jedno, kto bude vládnuť. Isté je, že minister financií sa pri zostavovaní rozpočtu ešte riadne zapotí.“

OĽaNO nepôjde do vlády, ktorá by schválila registrované partnerstvá

Matovič tiež opätovne vylúčil spoluprácu so stranami Smer-SD, SNS a ĽSNS. Berie na vedomie, že s ním PS/Spolu a KDH nechcú spolupracovať, považuje však za férové, aby vedeli, aké sú ich podmienky.

Bratislava 15. septembra (TASR) – Hnutie OĽaNO nepôjde do vlády, ktorá by mala v pláne prijať registrované partnerstvá, adopcie detí pármi rovnakého pohlavia, uvoľniť drogovú politiku, zrušiť sociálne istoty, alebo zmeniť postoj Slovenska k nelegálnej migrácii. Na nedeľnej tlačovej konferencii pred bytovým komplexom Bonaparte v Bratislave to vyhlásil líder hnutia Igor Matovič.

Zobraziť celý článok

JH: „Odhliadnuc od toho, že od zostavovania vlády po budúcoročných voľbách je ešte naozaj veľmi ďaleko, platí, že keď nechce ísť OĽaNO do vlády, zostavia ju iní a je tak zbytočné ho voliť.“

Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii pritiahla opäť veriacich

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie slávia katolíci na Slovensku a vo svete 15. septembra. Tento deň je v SR dňom pracovného pokoja a Sedembolestná Panna Mária patrónkou Slovenska.

Šaštín-Stráže 15. septembra (TASR) – Národná svätyňa, Bazilika Sedembolestnej Panny Márie a mesto Šaštín-Stráže v spolupráci s Bratislavskou arcidiecézou a dobrovoľníkmi zorganizovali ďalší ročník Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii.

Zobraziť celý článok

JH: „Je to poľutovaniahodné, ale to, že „už niet času, ani síl, ba ani žiadnej autority, ktorá by tieto klamstvá vedela odhaliť a uviesť na správnu mieru,“ sa nezdá, tak to naozaj je: ľudí klamú aj autority.“

Viac na: http://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-most-sa-kyva-a-hrdzavie/418756-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Opravy na entú

Dôvod, pre ktorý sa koalícia rozhodla – alebo bola prinútená – opätovne novelizovať Trestný zákon, je priamo uvedený v paragrafe.

12. júla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Návrat premiéra.

10. júla 2024
Fakty a argumenty

Doživotná renta? Ale no

Aj prezident P. Pellegrini je kontrolovateľný.

27. júna 2024
Fakty a argumenty

Parlamentné manévre

Tzv. lex atentát, nemá s atentátom na premiéra R. Fica v podstate nič spoločné.

24. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi