HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 23.9.2019

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 23. septembra (Teraz.sk) – Tento týždeň rezonovali svetové pochody za riešenie klimatickej krízy a na Slovenku aj za práva nenarodených detí. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

V hlavnom meste pochodovalo 50.000 ľudí za práva nenarodených detí

Do pomoci v 30 tímoch pri takmer 50 podujatiach sprievodného programu sa zapojilo okolo 900 dobrovoľníkov zo Slovenska i zahraničia.

Bratislava 22. septembra (TASR) – Centrom Bratislavy v nedeľu pochodovalo približne 50.000 ľudí z celého Slovenska s cieľom verejne podporiť ochranu života každého človeka od počatia a prijatie súvisiacich legislatívnych zmien. Pochod bol vyvrcholením série podujatí, ktoré sa začali už v piatok (20. 9.).

Zobraziť celý článok

JH: „Akúkoľvek občiansku angažovanosť a v akejkoľvek téme, pokiaľ sa udeje bez akéhokoľvek násilia, možno iba privítať. Organizátorom patrí vďaka za zvládnutie tejto akcie.“

Tomáš odmieta spoluprácu Smeru s ĽSNS, Matovič sa chce spojiť opozíciu

Na margo štátneho rozpočtu E. Tomáš hovorí, že tento rok vyrovnaný nebude, no nie je to žiadna tragédia.

Bratislava 22. septembra (TASR) – Smer-SD nepôjde do vlády s Ľudovou stranou Naše Slovensko (ĽSNS). V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to vyhlásil poslanec NR SR Erik Tomáš (Smer-SD). Reagoval tak na výsledky predvolebných prieskumov, ktoré naznačujú, že Smer-SD by po budúcoročných parlamentných voľbách vládu nemohol zložiť bez ĽSNS.

Zobraziť celý článok

JH: „Po prvé – E. Tomáš je malý pán na to, aby rozhodoval za celú stranu, čo po voľbách urobí a čo už nie. Po druhé – iné sú reči politikov pred voľbami, iné po voľbách. Po tretie – strana, ktorá by pred voľbami oznámila, že po nich vytvorí koalíciu s ĽSNS, by sa do parlamentu ani nedostala.“

  1. Beblavý nevidí stranu Dobrá voľba T. Druckera ako partnera

Obaja politici si myslia, že opatrenia, ako sú napríklad vlaky zadarmo pre študentov a dôchodcov, sú prospešné, ale potrebovali by revíziu.

Bratislava 22. septembra (TASR) – Mimoparlamentná koalícia PS/Spolu nevidí novovznikajúcu politickú stranu Tomáša Druckera Dobrá voľba ako možného partnera v budúcej vláde. V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol predstaviteľ koalície a poslanec Národnej rady (NR) SR Miroslav Beblavý (nezaradený). Zároveň vylúčil spoluprácu so stranami Smer-SD, ĽSNS a SNS. Dobrú voľbu vníma ako „dcérsku odnož“ strany Smer-SD. Drucker prípadnú spoluprácu s koaličným Smerom-SD nepotvrdil, ani nevylúčil.

Zobraziť celý článok

JH: „No, aby sa napokon nestalo relevantnejšou otázkou to, či Dobrá voľba T. Druckera bude vidieť alebo nevidieť PS/Spolu ako možného partnera v budúcej vláde. Skladať vládu pred voľbami spôsobom s tým áno, ale s hentým nie, je iba finta na voličov.“

KDH vylučuje povolebnú spoluprácu so Smerom-SD, ĽSNS a SNS

Slovensko si podľa Alojza Hlinu zaslúži sociálnu demokraciu, ale tú podľa jeho slov Smer-SD nepredstavuje.

Bratislava 21. septembra (TASR) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vylučuje povolebnú spoluprácu so stranami Smer-SD, ĽSNS a SNS. Po skončení celoslovenskej Rady KDH o tom v sobotu v Bratislave informoval predseda mimoparlamentnej strany Alojz Hlina. Rada bola podľa jeho slov mimoriadne úspešná, plynulá a pokojná.

Zobraziť celý článok

JH: „Platí to, čo je uvedené vyššie a pre všetky prípady aj toto: je do očí bijúce,  že strany sa najviac vyjadrujú o tom, čo nechcú, menej o tom, čo chcú, ale už vôbec nie o tom, ako to chcú dosiahnuť. Majú v tom zmätok.“

Viac na: http://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-stranicky-zmatok/420066-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra aj zodpovednosť.

27. mája 2024
Kaviareň

O zlyhaní inštitúcií

a premiérovi R. Ficovi.

25. mája 2024
Fakty a argumenty

Sedem dní po

Prezidentka Z. Čaputová vyhovela stranám, ktoré jej pozvanie ignorovali a ignorovala strany, ktoré ho prijali.

23. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra.

21. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi