HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 30.9.2019

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 30. septembra (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovalo ukončenie vyšetrovania vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej, stranícke šarvátky a pád bojového lietadla. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

VIDEO: Pri Nových Sadoch spadlo stíhacie lietadlo MiG-29

Podľa prvotných informácií môže za nehodu nedostatok paliva, finálna príčina bude vyšetrovaná.

Bratislava 28. septembra (TASR/Teraz.sk) – Pri obci Nové Sady v časti Ceroviny v okrese Nitra o približne 21.30 hodine spadlo v sobotu stíhacie lietadlo MiG-29. Pilot sa katapultoval. V súčasnosti sa nachádza v nitrianskej nemocnici. TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva obrany SR Danka Capáková.

Zobraziť celý článok

JH: „Niečo alebo niekto zlyhal a čo alebo kto to bol, by malo ukázať dôkladné a nezávislé vyšetrovanie. Lietadlá na slovenskom území nepadajú každý deň, bojové obzvlášť a aj preto je v záujme všetkých sa to dozvedieť.“

Vyšetrovateľ pristúpil k ukončeniu vyšetrovania vraždy J. Kuciaka

Podnikateľa Mariana K. obvinili z objednávky vraždy investigatívneho novinára Kuciaka, pri ktorej zomrela aj jeho snúbenica, 8. marca tohto roka.

Bratislava 23. septembra (TASR) – Vyšetrovateľ pristúpil k ukončeniu vyšetrovania v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Obhajobe dal lehotu od 30. septembra do 4. októbra na oboznámenie sa s jeho výsledkami. TASR o tom informoval obhajca obvineného Mariana K. Marek Para.

Zobraziť celý článok

JH: „Je to výborná správa, veď ešte pred rokom a pol to vyzeralo úplne inak. Samozrejme, platí to len za predpokladu, že dôkazy budú pred súdom takpovediac nepriestrelné.“

VIDEO: R. Sulík predstavil svoj návrh kandidátky SaS do volieb

Sulík dodal, že kandidátku budú ešte členovia strany schvaľovať na nominačnom kongrese.

Bratislava 30. septembra (TASR) – Predseda SaS Richard Sulík predstavil svoj návrh kandidátky strany do parlamentných volieb. Povedie ju Richard Sulík, číslom dva na jeho návrhu je Lucia Ďuriš Nicholsonová. Tretie miesto zatiaľ neobsadil, čaká na vyjadrenie Jany Kiššovej. Na kandidačnej listine sú aj viacerí poslanci Národnej rady (NR) SR a tiež exriaditeľ RTVS Václav Mika a šéf Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Zobraziť celý článok

JH: „Z povahy veci má nadchádzajúci Kongres SaS dve hlavné možnosti – buď kandidátku navrhnutú predsedom R. Sulíkom schváli alebo zvolí nového predsedu. Buď bude použitý alebo sa nenechá použiť.“

Danko chce na koaličnej rade počuť vysvetlenie Smeru k stratifikácii

Šéf parlamentu a SNS je tiež za výstavbu a opravu nemocníc.

Bratislava 29. septembra (TASR) – Predseda Národnej rady a SNS Andrej Danko chce na najbližšej koaličnej rade počuť od Smeru-SD vysvetlenie, aké je ich stanovisko k reforme nemocníc a tiež, aký je finálny návrh stratifikácie. SNS odmieta rušenie štátnych nemocníc a poukazuje na to, že reforma išla do vlády, hoci premiér Peter Pellegrini nemal jednotný mandát od Smeru-SD.

Zobraziť celý článok

JH: „Na vysvetlenie Smeru-SD čakajú viacerí, nielen predseda SNS. Dokonca aj podpredseda Smeru-SD a premiér P. Pellegrini.“

Viac na: http://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-vysetrovatel-hlasi-hot/421478-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra aj zodpovednosť.

27. mája 2024
Kaviareň

O zlyhaní inštitúcií

a premiérovi R. Ficovi.

25. mája 2024
Fakty a argumenty

Sedem dní po

Prezidentka Z. Čaputová vyhovela stranám, ktoré jej pozvanie ignorovali a ignorovala strany, ktoré ho prijali.

23. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Atentát na premiéra.

21. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi