HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 8.10.2019

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 7. októbra (Teraz.sk) – Tento týždeň rezonovala smrť legendy K. Gotta, problémy v súdnictve aj v štátnom rozpočte. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

VIDEO: R. Sulík: Nezhody v strane považujem za ukončené

Sobotňajší nominačný kongres SaS mal rozhodovať o piatich návrhoch kandidátok do volieb, štyri z nich počas rokovania navrhovatelia stiahli.

Demänovská Dolina 6. októbra (TASR) – Kandidátnu listinu SaS, ktorú chválili delegáti strany na sobotňajšom nominačnom kongrese v Demänovskej doline, považuje predseda strany Richard Sulík za silnú. Všetky vnútorné nezhody v rámci strany pokladá za ukončené a plánuje sa venovať predvolebnej kampani. Sulík to uviedol v sobotu večer po ukončení kongresu.

Zobraziť celý článok

JH: „R. Sulík v strane vyzametal a ako bonus dostal vylúčenie N. Blahovej zo strany. Treba počkať na odpoveď odmietnutých, ale faktom je, že takýmto spôsobom riešenia problémov si SaS u voličov veľmi nešplhne.“

Gál podáva disciplinárne návrhy na M. Jankovskú a Z. Maruniakovú

Možné podanie návrhu na disciplinárne stíhanie sudcov avizovala v piatok (4. 10.) aj verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová.

Bratislava 7. októbra (TASR) – Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) podáva návrh na disciplinárne stíhanie sudkýň Moniky Jankovskej a Zuzany Maruniakovej. Chce pre ne trest dočasného pozastavenia výkonu funkcie sudcu. Potvrdil to v pondelok pre médiá. Bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Jankovská mala podľa neho klamať, Maruniaková zase vydať sporné súdne rozhodnutie v prípade zmeniek TV Markíza.

Zobraziť celý článok

JH: „Pán minister sa mal rozhýbať ešte viac a vymeniť predsedu Krajského súdu v hlavnom meste. Nemalo by sa stať, že nedokáže napočítať do 60, čo je najskorší limit dní pre návrat do funkcie sudcu po ukončení vykonávania politickej funkcie na ministerstve.“

Danko: Návrh na úpravu minimálneho dôchodku nerozbije štátnu kasu

Danko opäť zopakoval, že SNS je za zvýšenie minimálnej mzdy, ale musí to byť zodpovedné.

Bratislava 6. októbra (TASR) – Koaličná strana SNS podmieňuje schválenie novely zákona o minimálnej mzde z dielne Smeru-SD tým, že musia koaliční partneri podporiť jej návrh na zvýšenie minimálneho dôchodku. Uviedol to v diskusnej relácii TA3 predseda SNS Andrej Danko s tým, že je potrebné celkovo zmeniť systém sociálneho zabezpečenia.

Zobraziť celý článok

JH: „Podávanie takýchto návrhov by malo byť najmenej pol roka pred uplynutím riadneho funkčného obdobia parlamentu zakázané.  Alebo by mali byť schválené najmenej 100 poslancami. Dôvody netreba rozvádzať, každý vie, o čo komu ide.“

Neurochirurgovia sa sporia o liečbu detských pacientov

Problém eskaloval po tom, čo 15-ročný pacient urgentne potrebuje reoperáciu.

Bratislava 7. októbra (TASR) – Neurocentrum Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) a Neurochirurgická klinika Lekárskej fakulty Univerzity Komenského (LF UK) a Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) na bratislavských Kramároch sa sporia o liečbu pacientov. Problém eskaloval po tom, čo 15-ročný pacient urgentne potrebuje reoperáciu. Obe strany vyzvali ministerku zdravotníctva Andreu Kalavskú (nominantka Smeru-SD), aby situáciu riešila.

Zobraziť celý článok

JH: „Nevedno prečo lekári do vlastných sporov zaťahujú ministerku, keď tá má v popise práce niečo úplne iné ako za nich rozhodovať a pacienta operovať. Najskôr nech urobia čo majú, čo je v prospech dieťaťa a sporiť sa môžu potom, keď už tak veľmi chcú.“

Viac na: http://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-ctihodnosti-maju-problem/422897-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

O lex papaláš

a výmene v paláci

15. júna 2024
Fakty a argumenty

 Rozlúčka

Kontrolná otázka znie: zanecháva za sebou Z. Čaputová naozaj slušnejšie Slovensko než aké prevzala?

14. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi