HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 21.10.2019

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 21. októbra (Teraz.sk) – Tento týždeň rezonovalo podanie obžaloby vo veci vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej a viacero nahrávok, ktoré môžu zmeniť krajinu. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Prokurátor podal obžalobu na Mariana K. v prípade vraždy J. Kuciaka

Spolu s ním obžalovali aj ďalšie tri osoby.

Bratislava 21. októbra (TASR) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v pondelok na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku obžalobu na obvinených Mariana K. a ďalšie tri osoby v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Obžaloba bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy.

Zobraziť celý článok

JH: „Je to skvelá správa, keďže nebolo nikoho, kto by takúto rýchlosť predpovedal. Treba k tomu ešte pripočítať aj návrh na dohodu o vine a treste pre ďalšieho spoločníka obžalovaných a najmä veriť, že podanie obžaloby tak, ako bolo rýchle, je aj kvalitné.“

Na webe sa objavila údajná nahrávka z kauzy Gorila

Akékoľvek nahrávky tohto druhu, bez ohľadu na ich pôvod, sú nezákonným materiálom a nesmú byť zverejňované a používané, uviedla Penta v stanovisku.

Bratislava 16. októbra (TASR) – Viaceré redakcie slovenských médií dostali mailom link na zvukovú nahrávku, na ktorej má byť údajne zachytená kauza Gorila. Takmer 39-hodinový záznam je zverejnený na internete. Skupina Penta, ktorej spolumajiteľ Jaroslav Haščák má byť jedným z aktérov na nahrávke, už avizovala, že podá v tejto súvislosti trestné oznámenie.

Zobraziť celý článok

JH: „Trestné oznámenie Penty ani jej stanovisko, že nahrávka nesmie byť zverejňovaná ani používaná, je takpovediac mimo misu, keďže realita, čo sa týka zverejňovania a používania, je úplne iná. Veď ju už má k dispozícii naozaj iks ľudí.“

Slovensko treba očistiť od mafie, zhodli sa M. Truban a I. Matovič

Truban skonštatoval, že do politiky chcú priniesť zmenu, nestačí podľa neho vymeniť len malé figúrky. Myslí si, že PS-Spolu dokáže priniesť zmenu aj vďaka novému druhu politiky, ktorú robia.

Bratislava 6. októbra (TASR) – Opozícia si musí robiť svoju robotu, Slovensko treba očistiť od mafie, rozhodujú činy a nie slová. Aj na tom sa zhodli v nedeľnej relácii TA3 V politike líder OĽaNO Igor Matovič a líder koalície mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko (PS)-Spolu Michal Truban. OĽaNO je pre PS-Spolu potenciálny povolebný partner, hoci to bude ťažké vzhľadom na Matoviča. Ten PS-Spolu vyčíta videá, v ktorých tvrdia, že opozícia pre zmenu na Slovensku nič neurobila.

Zobraziť celý článok

JH: „Na to, aby si opozícia robila svoju robotu, by najskôr opozícia musela existovať. Vidno tu však zatiaľ stále iba mimovládne strany, nie opozíciu a teda ani zmysluplnú alternatívu voči vláde. Napokon, sami vravia, že rozhodujú činy, nie slová.“

Lindtner končí ako predseda okresného súdu, potvrdil G. Gál

Gál poznamenal, že Lindtner sám uvažoval spôsobom, že donesie abdikačný list.

Bratislava 21. októbra (TASR) – Predseda súdu Bratislava III David Lindtner končí vo svojej funkcii. V pondelok pred pracovným stretnutím predsedu vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD) s predstaviteľmi generálnej prokuratúry, Súdnej rady a polície to uviedol minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd).

Zobraziť celý článok

JH: „Opäť raz vidno, že keď mlčiaca väčšina prehovorí, veci sa môžu pohnúť. Vzhľadom na vyjadrenia bývalého predsedu súdu, by však stálo za to ešte preskúmať aj možnosť podania návrhu na začatie disciplinárneho konania. Nejaví sa totiž vôbec tak, ako by sa javiť mal.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-vysetrene-zosobnene/425467-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Skvelá správa.

22. apríla 2024
Fakty a argumenty

O túžbe SNS

a odvolaní J. Mazáka

20. apríla 2024
Fakty a argumenty

Čakanie na riaditeľa

Postačí, ak si prezidentka Z. Čaputová spomenie na to, akou prezidentkou chcela byť a akou je.

19. apríla 2024
Fakty a argumenty

Prvenstvo J. Mazáka

Odvolať predsedu Súdnej rady nejde len tak mirnix-dirnix.

17. apríla 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi