HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 4.11.2019

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 4. novembra (Teraz.sk) – Tento týždeň rezonovali ďalšie pohyby na politickej scéne aj prokuratúre. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Parlamentné voľby budú 29. februára 2020, kampaň sa začne v utorok

Voľby majú byť podľa Danka bojom programov a toho najlepšieho, čo dokážu strany ponúknuť voličom.

Bratislava 4. novembra (TASR) – Voľby do Národnej rady (NR) SR budú v sobotu 29. februára 2020. Termín v pondelok vyhlásil predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Oficiálna predvolebná kampaň sa podľa jeho slov začne v utorok (5. 11.). Pôjde o ôsme parlamentné voľby v histórii samostatného Slovenska.

Zobraziť celý článok

JH: „Nejde o žiadne prekvapenie, keďže predseda NR SR uvedený dátum vopred avizoval. Ale je to už oficiálne a začína sa aj oficiálna kampaň.“

Ábel Ravasz: Most-Híd podporí odvolanie Martina Glváča

V nedeľnej politickej diskusnej relácii TV Markíza Na Telo diskutovali podpredseda Mosta-Híd Ábel Ravasz a europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS).

Bratislava 3. novembra (TASR) – Most-Híd bude hlasovať za odvolanie podpredsedu parlamentu Martina Glváča (Smer-SD). „Keď to nevie urobiť sám, vieme mu pomôcť v ďalšom kole,“ povedal v nedeľnej politickej diskusnej relácii TV Markíza Na Telo podpredseda Mosta-Híd Ábel Ravasz. Myslí si však, že všetci tí, ktorí sa stretávali s Marianom K., by si mali z toho vyvodiť osobnú zodpovednosť.

Zobraziť celý článok

JH: „Most-Híd nehlasoval za odvolanie M. Glváča, keď hlasovať mohol. Teraz by vraj hlasoval, ale nemôže – návrh na odvolanie M. Glváča totiž neexistuje.“

Vracia sa Mečiar do politiky? Reaguje Tibor Cabaj

Štatutár a podpredseda Slovenskej ligy očakáva vyjadrenie Vladimíra Mečiara v najbližšom čase.

Bratislava 28. októbra (Teraz.sk) – Podpredseda Slovenskej ligy a bývalý podpredseda Národnej rady SR za ĹS-HZDS Tibor Cabaj definitívne nepotvrdil medializované informácie, podľa ktorých pôjde expremiér Vladimír Mečiar do parlamentných volieb práve na čele Slovenskej ligy. „Nepovedal, že nie. Ale nepovedal rovno, že už. Očakávam, že sa vyjadrí v najbližšom čase,“ povedal pre Teraz.sk Cabaj.

Zobraziť celý článok

JH: „V istom zmysle bol T. Cabaj – ako vykonávateľ vôle V. Mečiara – horší ako samotný V. Mečiar. S ním či bez neho, aj tak zrejme prídu o volebnú kauciu.“

 

ZVEREJNILI VIDEO: Marian K. má na ňom inštalovať kameru u D. Trnku

Na kamere je uvedený rok 2000, ten sa dá na kamerách meniť ľubovoľne. Nie je známe, z akého roku video pochádza.

Bratislava 30. októbra (TASR) – Investigatívne centrum Jána Kuciaka zverejnilo video, na ktorom má podľa jeho informácií Marian K., obžalovaný z Kuciakovej vraždy, inštalovať kameru v kancelárii prokurátora Dobroslava Trnku. Nahrávku mala získať organizácia investigatívnych novinárov OCCRP.

Zobraziť celý článok

JH: „Otázka znie, či ju napokon aj nainštaloval. Ale to nevedia s určitosťou ani tí, ktorí v kancelárii sedeli a rozprávali. Isté je, že ak boli pritom nahratí, tak sa to skôr alebo neskôr verejnosť aj dozvie. Ale mohli by sa aj priznať.“

Slováci vnímajú život pred Nežnou revolúciou pozitívnejšie ako Česi

Občania oboch štátov sa podľa výskumu zhodujú v pozitívnom názore na Nežnú revolúciu, vnímajú ju ako kladnú historickú udalosť.

Bratislava 3. novembra (TASR) – Slováci vnímajú život a situáciu pred rokom 1989 o niečo pozitívnejšie ako Česi, naopak, súčasný stav hodnotia pozitívnejšie Česi. Vyplýva to z výskumu, ktorý v septembri 2019 realizoval Sociologický ústav Slovenskej akadémie vied (SAV) v spolupráci s Inštitútom pre verejné otázky (IVO) a Sociologickým ústavom Akadémie vied Českej republiky.

Zobraziť celý článok

JH: „Netreba tomu prikladať dôležitosť, čas sa zastaviť nedá. Pred rokom 1989 život nebol lepší, iba jednoduchší. Ale aj preto bol neudržateľný. Povinnosti a práva – alebo práva a povinnosti – by mali byť jednoducho v rovnováhe.“

 

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-zvolebnilo-sa/427946-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

 Rozlúčka

Kontrolná otázka znie: zanecháva za sebou Z. Čaputová naozaj slušnejšie Slovensko než aké prevzala?

14. júna 2024
Fakty a argumenty

Vládni žongléri

Ústavný problém môže mať koalícia presne tam, kde ho mať vôbec nechce – v zákone o STVR.

11. júna 2024
Fakty a argumenty

Povysávané

Voľby do Európskeho parlamentu sa skončili, načim sa vrátiť do reality na Slovensku.

10. júna 2024
Fakty a argumenty

O eurovoľbách

víťazoch a porazených

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi