HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 13.11.2019

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 13. novembra (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovalo odstúpenie podpredsedu parlamentu M. Glváča a blížiace sa oslavy Nežnej revolúcie. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Prezidentka si pripomenie Nežnú revolúciu v Bratislave i Prahe

V utorok (12. 11.) položí prezidentka veniec k Pamätníku 17. novembra na Národnej triede v Prahe.

Bratislava 11. novembra (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová si pripomenie 30. výročie Nežnej revolúcie na podujatiach v Bratislave i Prahe. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Zobraziť celý článok

JH: „Ide o štátny sviatok Deň boja za slobodu a demokraciu, takže by bolo čudné, keby ho hlava štátu ignorovala. A to aj napriek tomu, že vtedajšie udalosti nadobúdajú niekedy už viac podobu rozprávok, ako odraz reality.“

Danko si myslí, že budovanie európskej armády by malo byť prioritou

Danko poukázal na slová francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, ktorý si podľa neho takisto uvedomuje riziko situácie, ktorá vzniká v Turecku vo vzťahu ku Kurdom a k Sýrii.

Bratislava 8. novembra (TASR) – Budovanie európskej armády by malo byť pre nás v rámci Európskej únie prioritou. Myslí si to predseda parlamentu Andrej Danko (SNS).

Zobraziť celý článok

JH: „Je fajn, že si to A. Danko myslí, otázka ale znie, čo pre to aj doteraz urobil? Nielen pri častých návštevách v Rusku, ale takpovediac aj na domácej pôde – napr. čo sa týka bezpečnostnej stratégie SR.“

Glváč sa vzdal funkcie podpredsedu NR SR

Podľa svojich slov tak urobil preto, lebo mu záleží na tom, aby strana Smer-SD v budúcoročných voľbách zvíťazila.

Bratislava 7. novembra (Teraz.sk/TASR) – Martin Glváč (Smer-SD) končí vo funkcii podpredsedu Národnej rady (NR) SR. O svojom rozhodnutí informoval vo štvrtok prostredníctvom vyhlásenia pre médiá. Podľa svojich slov tak urobil preto, lebo mu záleží na tom, aby strana Smer-SD v budúcoročných voľbách zvíťazila.

Zobraziť celý článok

JH: „M. Glváč sa funkcie vzdal preto, lebo musel – jeho pozícia bola politicky neudržateľná. Veď aj v samotnom Smere-SD je oveľa viac poslancov, ktorí obžalovaných Alenu Zs. ani Mariana K. osobne nepoznali ani s nimi nijako nekomunikovali.“

Strana Za ľudí sa pridala k dohode PS-Spolu a KDH o neútočení

Predseda strany Za ľudí Andrej Kiska je podľa svojich slov presvedčený, že na Slovensku dôjde k zmene, že sa krajina vráti späť občanom.

Bratislava 11. novembra (TASR) – Neparlamentná strana Za ľudí sa v pondelok pridala k dohode o neútočení, ktorú v lete podpísali mimoparlamentné hnutie KDH a koalícia Progresívne Slovensko (PS)-Spolu. Ako uviedol predseda strany Za ľudí Andrej Kiska, do dohody sa doplnila klauzula o tom, že sa vylučuje akákoľvek povolebná spolupráca so Smerom-SD, SNS a extrémistami.

Zobraziť celý článok

JH: „Síce sa tak stalo až na druhý pokus, ale predsa. Cieľom je však iba zapôsobiť na voličov, z politického hľadiska ide o nezmysel. Teda aspoň v prípade, ak politikou rozumieme spravovanie vecí verejných, v mene verejnosti a v jej prospech.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-na-druhy-pokus/429738-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Čím ďalej tým viac sa búra mediálny mýtus o ministerke M. Kolíkovej, že je reformnou ministerkou.

18. októbra 2021
Kaviareň

O úlohe premiéra

a guvernérovi P. Kažimírovi

16. októbra 2021
Fakty a argumenty

O úlohe premiéra

a guvernérovi P. Kažimírovi

Fakty a argumenty

Vysoká hra o pôdu

Ministrovi zahraničných vecí I. Korčokovi neoddá veľmi veriť.

15. októbra 2021
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi