HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 13.1.2020

To najlepšie zo týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 13. januára (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovalo zabitie iránskeho generála v Iraku na pokyn D. Trumpa, ktoré cítiť aj v slovenskom parlamente. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Trumpova vláda je presvedčená o správnosti útoku na iránskeho generála

Hrozba bola bezprostredná, zdôraznil O’Brien.

Washington 12. januára (TASR) – Viacerí členovia administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa v nedeľu zopakovali, že informácie zozbierané americkými tajnými službami svedčia o odôvodnenosti rozhodnutia o fyzickej likvidácii veliteľa jednotiek Kuds iránskych revolučných gárd generála Kásema Solejmáního.

Zobraziť celý článok

JH: „USA nemajú inú možnosť, ako zabitie generála K. Solejmáního obhajovať sebaobranou a jeho plánovanými útokmi. Iný argument nie je a ani byť nemôže. Ide iba o to, či je dostatočný alebo nie a to by mala zhodnotiť OSN.“

Danko predloží rôzne verzie uznesenia ku konfliktu USA a Iránu

Predseda koalície PS-Spolu Michal Truban označil jeho konanie po atentáte za hysterické, útok Američanov však odsudzuje.

Bratislava 12. januára (TASR) – Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) predloží na parlamentnej schôdzi tri rôzne varianty uznesenia v reakcii na zabitie iránskeho generála Kásema Solejmáního americkými silami. Predseda koalície PS-Spolu Michal Truban označil jeho konanie po atentáte za hysterické, útok Američanov však odsudzuje. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

Zobraziť celý článok

JH: „Najlepšie by bolo, keby A. Danko nepredložil tri návrhy, ale ani jeden. Ak samotný predkladateľ nevie čo chce uznesením dosiahnuť, nemôžu to vedieť ani iní. Najskôr by teda mala nastať zhoda aspoň medzi Andrejom a Dankom.“

Autodopravcovia pokračujú v štrajku, na cestách sa zdržíte

Na cestách hlavného mesta miestami šoféri hlásia hodinové zdržanie.

Bratislava 13. januára (TASR) – Autodopravcovia pokračujú v štrajku aj počas pondelka. Počas dňa bude blokovaná väčšina hraničných priechodov v smere na Slovensko a rovnako zo Slovenska. Osobné autá a autobusy v úsekoch prejdú v oboch smeroch. Dopravu riadia policajti. Rátať treba so zdržaniami. Na cestách hlavného mesta miestami šoféri hlásia hodinové zdržanie. Informujú o tom Zelená vlna RTVS a Stella centrum.

Zobraziť celý článok

JH: „Autodopravcovia nie sú padnutí na hlavu a vedia, že ak nedosiahnu niečo teraz, keď je krátko pred voľbami, po nich dosiahnu už iba nič.“ 

SaS ponúka voličom 1144 riešení, chcú menej byrokracie a spravodlivosť

Sulík zopakoval, že SaS si vie predstaviť spoluprácu so všetkými stranami okrem Smeru-SD, SNS a ĽSNS.

Bratislava 11. januára (TASR) – Strana SaS ponúka voličom vo volebnom programe 1144 riešení, ktoré sa dotýkajú siedmich oblastí. Vyše 600 z nich je podľa predsedu strany Richarda Sulíka bez nároku na štátny rozpočet. Ide hlavne o návrhy, ktoré majú odbúrať byrokraciu a rušiť „nezmyselné“ regulácie. Uviedol to v sobotu pri predstavení programu v Bratislave.

Zobraziť celý článok

JH: „Za 11 rokov, odkedy je SaS na politickej scéne, ponúkla už niekoľko tisíc riešení. Otázka však znie, čo za tie roky nie ponúkla, ale dosiahla a veľa toho naozaj nebolo. Ak to nestihla doteraz, nestihne to zrejme ani odteraz.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-cas-slubov-a-strajkov/440311-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Obštrukcia a zákon.

26. februára 2024
Kaviareň

O omyle poslankýň

a podaniach na Ústavnom súde

24. februára 2024
Fakty a argumenty

Ťah strelcom

Ako prezidentka Z. Čaputová nepodpísala to, čo podpísať chcela, ale podpísala to, čo podpísať nechcela.

23. februára 2024
Fakty a argumenty

Kocky sú vrhnuté

Preto sú dané zákony, aby silnejší nemohol všetko.

21. februára 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi