HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 21.1.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko

Bratislava 20. januára (Teraz.sk) – Tento týždeň sa ďalej stupňovala volebná rétorika aj nervozita jednotlivých aktérov politickej scény. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Fico: Smer-SD chce udržať úroveň hospodárskych a sociálnych práv

V prípade, že sa strana Smer-SD dostane do vlády aj po februárových parlamentných voľbách, chce presadiť tri základné piliere.

Bratislava/Banská Bystrica 18. januára (TASR) – Smer-SD chce „za každú cenu“ v roku 2020 udržať úroveň hospodárskych a sociálnych práv. Uviedol to na brífingu po skončení programovej konferencie v Banskej Bystrici strany Smer-SD jej predseda Robert Fico. Sociálnou prioritou strany v tomto roku bude riešenie dôchodcov, mladých rodín a akútneho nedostatku lekárov na Slovensku, uviedol.

Zobraziť celý článok

JH: „Jedna vec je chcieť, iná môcť a to dobre vie aj Smer-SD. Trojbodový volebný program najsilnejšej strany zreteľne poukazuje na to, ako je za tie roky vládnutia vyčerpaná.“

Dobroslava Trnku prepustili z policajného zadržania

Bývalý generálny prokurátor vo štvrtok vypovedal viac ako osem hodín pred vyšetrovateľmi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v Nitre.

Bratislava 17. januára (TASR) – Bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, ktorého zadržala vo štvrtok (16. 1.) Národná kriminálna agentúra, prepustili z policajného zadržania. Urobili tak príkazom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). TASR o tom informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Trnka bol zadržaný v súvislosti s trestným činom zneužívania právomoci verejného činiteľa, vyšetrovateľ mu navrhoval väzbu.

Zobraziť celý článok

JH: „Zlyhal buď vyšetrovateľ alebo prokurátor, iná možnosť nie je. Ak bude zverejnené rozhodnutie o odmietnutí uvalenia väzby, bude to možné posúdiť omnoho lepšie. Zatiaľ je isté len to, že niekto niečo pokazil.“

Koaličné i opozičné strany odmietajú povolebnú spoluprácu s ĽSNS

Poslanec NR SR Erik Tomáš (Smer-SD) vyhlásil, že s ĽSNS nepôjde do koalície nikto.

Bratislava 19. januára (TASR) – Koaličné i opozičné strany odmietajú povolebnú spoluprácu s ĽSNS po februárových parlamentných voľbách. Uviedli to lídri strán počas víkendových diskusných relácií.

Zobraziť celý článok

JH: „To je v poriadku – nikoho nemožno nútiť, aby spolupracoval s niekým, s kým spolupracovať nechce. Otázka znie iba tak, aká je alternatíva, keďže viacero strán má rovnaké výhrady aj k ďalším stranám a niekto vládnuť musí.“

M.Truban: Hlas pre ĽSNS je hlas pre Smer-SD, s ľuďmi treba hovoriť

Truban poznamenal, že voľby stále môžu vyhrať štyri strany, teda Smer-SD, ĽSNS, Za ľudí a PS-Spolu. K výhre PS-Spolu podľa jeho slov chýbajú tri percentá, a preto chcú naďalej chodiť do regiónov.

Bratislava 20. januára (TASR) – Ľudí k voľbe extrémizmu motivuje pocit sklamania z doterajších vládnych garnitúr aj dezinformácie v oblasti hodnotových tém a národnostných menšín. Na pondelkovej tlačovej konferencii to skonštatovala podpredsedníčka neparlamentnej strany Progresívne Slovensko (PS) Irena Bihariová. Líder koalície PS- Spolu Michal Truban dodal, že je potrebné chodiť do regiónov a vysvetľovať, prečo fašisti nesmú vyhrať voľby. Dodal, že hlas pre ĽSNS je hlas pre Smer-SD. Predseda Smeru-SD Robert Fico a premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) povolebnú spoluprácu s ĽSNS odmietajú.

Zobraziť celý článok

JH: „Čistý populizmus. Nesedí to logicky, prakticky ani stranícky, veď prečo by niekto volil Kotlebovci-ĽSNS, keď môže rovno voliť Smer-SD. Zdá sa, že PS/Spolu je pre spoločnosť už zbytočný projekt, takpovediac vyčerpaný.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-strany-nechcu-stranu/441825-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Obštrukcia a zákon.

26. februára 2024
Kaviareň

O omyle poslankýň

a podaniach na Ústavnom súde

24. februára 2024
Fakty a argumenty

Ťah strelcom

Ako prezidentka Z. Čaputová nepodpísala to, čo podpísať chcela, ale podpísala to, čo podpísať nechcela.

23. februára 2024
Fakty a argumenty

Kocky sú vrhnuté

Preto sú dané zákony, aby silnejší nemohol všetko.

21. februára 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi