HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 27.1.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 27. januára (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovala demisia ministra L. Sólymosa a problémy s dopravou v Banskobystrickom kraji. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

PREMIÉR: Na Slovensku zatiaľ neevidujeme nakazenie koronavírusom

Premiér vyzval ľudí, aby neprepadávali panike. V tomto období podľa neho pravidelne prichádzajú chrípkové ochorenia, ktoré však nemusia mať vôbec nič spoločné s nákazou týmto vírusom.

Bratislava 27. januára (Teraz.sk/TASR) – Na Slovensku zatiaľ neevidujeme prípad nakazenia koronavírusm. Po zasadnutí krízového štábu to potvrdil dnes premiér Peter Pellegrini, ktorý je zároveň poverený riadením ministerstva zdravotníctva.

Zobraziť celý článok

JH: „To je fajn, zdá sa však, že je iba otázkou času, kedy takýto prípad evidovaný bude. Premiér má pravdu v tom, že netreba podliehať panike – ani teraz, ani potom, ani pred voľbami, ani po nich.“

MH SR: Vláda ani štát nemôžu za to, že v BBSK nejazdia autobusy

Vedenie samosprávneho kraja muselo presne vedieť, kam situácia smeruje, a absolútne nezodpovedne sa na to vôbec nepripravilo, tvrdí rezort hospodárstva.

Bratislava 25. januára (TASR) – Za to, že nejazdia autobusy v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK), nemôže vláda ani štát, ale vedenie samosprávneho kraja. TASR o tom informovala Jana Krištofová z odboru komunikácie Ministerstva hospodárstva (MH) SR.

Zobraziť celý článok

JH: „Vláda a štát nemôžu ani za to, že autobusy od pondelka opäť jazdia. Čo, isteže – jedno aj druhé – môže byť krátko pred voľbami tiež silný signál pre voličov banskobystrického kraja. Otec a syn to však zatiaľ nezvládli.“

Andrej Danko: Diaľnice dokážeme dostavať za dva až tri roky

Podľa Danka by na Slovensku mohla byť dobudovaná sieť diaľnic počas niekoľkých rokov.

Nitra 25. januára (TASR) – V prípade, že bude Slovenská národná strana vo vláde, bude mať určite záujem o ministerstvo dopravy. Na straníckom stretnutí v Nitre, na ktorom SNS rekapitulovala svoje pôsobenie v končiacom sa volebnom období, to povedal predseda strany Andrej Danko. Výstavba diaľnic je podľa jeho slov prioritou, pričom sa dá zvládnuť za dva až tri roky, ak si Slovensko výhodne požičia financie a zmenia sa niektoré veci v stavebnom zákone a verejnom obstarávaní.

Zobraziť celý článok

JH: “ Aké jednoduché, len keby nehrozilo, že to skončí podobne ako osobitný odvod pre obchodné reťazce. Zákon o ňom navrhla a presadila SNS a o tri mesiace neskôr jeho zrušenie navrhla a presadila tá istá SNS.“

Remišová a Blanár sa zhodli na verejnej voľbe generálneho prokurátora

Remišová sa zhoduje s Blanárom v tom, že verejné vypočutie kandidátov je dobrá vec. Zvýši to podľa nej povedomie občanov o funkcii.

Bratislava 25. januára (TASR) – Voľba generálneho prokurátora by mala byť verejná. Zhodli sa na tom koaličný poslanec a podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár a opozičná poslankyňa a prvá podpredsedníčka mimoparlamentnej strany Za ľudí Veronika Remišová v diskusnej relácii Sobotné dialógy na Rádiu Slovensko.

Zobraziť celý článok

JH: „Keď budú spolupracovať, tak to aj tak bude. Verejná voľba funkcionárov však nie je demokratická ani správna. Navyše, politické strany vodu kážu a vínu pijú – svojich predstaviteľov stále nevolia verejne, ale v tajných voľbách.“

Erik Tomáš: Politici majú právo vyjadriť sa k prezidentskému úradu

Poslanec za Smer vyzdvihol úspechy vlády v sociálnej oblasti.

Bratislava 26. januára (TASR) – Poslanec Národnej rady SR Erik Tomáš tvrdí, že politici majú právo vyjadriť sa k prezidentskému úradu. Svoj spôsob vyjadrenia si podľa jeho slov určí každý sám. Nepáči sa mu, že hlava štátu váha vyhovieť parlamentu v otázke Istanbulského dohovoru. Povedal to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Zobraziť celý článok

JH: „Hlava štátu nemá ako vyhovieť parlamentu, keďže s Istanbulským dohovorom nemá nič spoločné. Zaoberať sa ním môže až po rozhodnutí parlamentu o udelení alebo neudelení súhlasu s ratifikáciou.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-otec-a-syn-to-nezvladli/443030-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Obštrukcia a zákon.

26. februára 2024
Kaviareň

O omyle poslankýň

a podaniach na Ústavnom súde

24. februára 2024
Fakty a argumenty

Ťah strelcom

Ako prezidentka Z. Čaputová nepodpísala to, čo podpísať chcela, ale podpísala to, čo podpísať nechcela.

23. februára 2024
Fakty a argumenty

Kocky sú vrhnuté

Preto sú dané zákony, aby silnejší nemohol všetko.

21. februára 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi