HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 3.2.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 3. februára (Teraz.sk) – Tento týždeň rezonoval hlavne koronavírus, ale pokračovali aj volebné sľuby a prekáračky politických strán. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Slováci s podozrením na koronavírus sú už v Rooseveltovej nemocnici

Bez ohľadu na výsledok z preventívnych dôvodov budú 14 dní v karanténe.

Praha 3. februára (TASR) – Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch v pondelok uviedol, že piati Česi a dvaja Slováci, ktorých v nedeľu letecky evakuovali z čínskeho mesta Wu-chan, sú v poriadku a nevykazuje symptómy koronavírusu, informovala TV Nova.

Zobraziť celý článok

JH: „Zostáva zatiaľ iba veriť, že sú v poriadku, čo je aj lepšie, ako sa v praxi presvedčiť, či je Slovensko dostatočne pripravené vírus zvládnuť. Pretože a aj napriek rôznym ubezpečeniam, to tak ešte nemusí aj byť.“

Premiér vyzval na slušnosť v kampani a vyvarovanie sa fyzickým útokom

Pellegrini je podľa svojich slov znepokojený nad tým, ako sa začínajú vyvíjať niektoré udalosti na uliciach pri prejavovaní politických názorov.

Bratislava/Beja 1. februára (TASR) – Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) vyzval všetkých, ktorí sa mienia zapojiť do predvolebnej kampane a prezentujú protichodné názory, aby sa správali slušne a vyvarovali sa fyzickým útokom.

Zobraziť celý článok

JH: „Je tristné, keď práve volebný líder Smeru-SD vyzýva ľudí k slušnosti, ale je to dôsledok pouličnej politiky viacerých mimovládnych strán, ktoré sa rozhodli narúšať mítingy volebného konkurenta. A áno, aj zlyhania polície.“

G.Gál: Nezvolenie predsedu NS SR nie je dobrou vizitkou súdnej rady

Predsedu Najvyššieho súdu sa nepodarilo zvoliť už po tretí raz.

Bratislava 1. februára (TASR) – Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) kritizuje Súdnu radu SR za opätovné nezvolenie predsedu Najvyššieho súdu (NS) SR. Gál zároveň vyzval sudcov NS SR, aby sa prihlásili do ďalšej voľby. Súdna rada SR uplynulý týždeň opätovne nezvolila šéfa NS SR. Išlo už o tretiu voľbu.

Zobraziť celý článok

JH: „Najvyšší súd je už zhruba pol roka bez predsedu, čo nie je v súlade so zdravým rozumom, kostolným poriadkom a ani s Ústavou. Ak si Súdna rada po vzore parlamentu neplní povinnosti, treba jej túto právomoc vziať.“

A.Danko nesúhlasí s prezidentkou o investícii USA do vojenských letísk

Danko reagoval aj na kritiku nákupu amerických stíhačiek F16. Podľa predsedu parlamentu by v prípade, že by sa stíhačky nekúpili, skončilo 1500 ľudí na ulici a mohli by sa zatvoriť hangáre.

Bratislava 31. januára (TASR) – Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) nesúhlasí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou vo veci možnej americkej investície do vojenských letísk. Povedal to v piatok na tlačovej konferencii. Prezidentka vo štvrtok (30. 1.) uviedla, že odmietnutie ponuky zo strany rezortu obrany nebolo dostatočne odôvodnené.

Zobraziť celý článok

JH: „Je v poriadku, keď predseda parlamentu a SNS nesúhlasí s hlavou štátu. Hlavným veliteľom ozbrojených síl je však Z. Čaputová, a nie A. Danko. Tým je povedané vlastne všetko.“

Ľudia hlasovaním rozhodnú o podmienkach vstupu OĽaNO do koalície

Líder OĽaNO podľa svojich slov chce, aby mali ľudia pocit, že v týchto voľbách neprehrali.

Bratislava 1. februára (TASR) – Hnutie OĽaNO predstavilo v sobotu 11 otázok s konkrétnymi návrhmi, o ktorých ľudia v hlasovaní rozhodnú, či budú podmienkou hnutia na vstup do budúcej vládnej koalície. Hlasovanie sa spustí o týždeň, podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča bude otázok ešte viac, maximálne 30. Konkrétna otázka sa stane podmienkou hnutia na vstup do koalície, pokiaľ ju podporí nadpolovičná väčšina hlasujúcich.

Zobraziť celý článok

JH: „V tomto je I. Matovič horší ako M. Kotleba, ktorý na rozdiel od I. Matoviča netají, o čo mu ide. Uvedenému vyjadreniu I. Matoviča netreba venovať žiadnu pozornosť a ak, potom s upozornením, že je to pokus o vábenie a zavádzanie ľudí zároveň.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-koronavirus-poulicna-p/444324-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Máme prezidenta!

Najskôr o sto dní a najneskôr do roka a do dňa uvidíme, kto je prezident P. Pellegrini a o čo mu ide.

17. júna 2024
Fakty a argumenty

Krajina je aj taká

akí sú jej prezidenti

Fakty a argumenty

O lex papaláš

a výmene v paláci

15. júna 2024
Fakty a argumenty

 Rozlúčka

Kontrolná otázka znie: zanecháva za sebou Z. Čaputová naozaj slušnejšie Slovensko než aké prevzala?

14. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi