HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 25.2.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 25. februára (Teraz.sk) – Počas týždňa ochorel premiér P. Pellegrini a krátko pred voľbami boli zdravotne indisponovaní aj politici iných strán a hnutí. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Bugár: Hmotnú zodpovednosť navrhla ešte Žitňanská, Smer to zastavil

Predsedovia opozičných strán a hnutí OĽaNO, SaS, Sme rodina a ĽSNS sa zhodli, že ak budú po februárových parlamentných voľbách v koalícii, chcú zaviesť hmotnú zodpovednosť politikov.

Bratislava 23. februára (TASR) – Predstavitelia opozičných parlamentných strán sa zhodli na nutnosti hmotnej zodpovednosti politikov a kritizovali súčasnú vládnu koalíciu, že ju nepresadila. Predseda koaličného Mosta-Híd Béla Bugár sa bráni tým, že to zastavil Smer-SD. Uviedli to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Diskutovali v nej predsedovia všetkých súčasných parlamentných strán s výnimkou Smeru-SD. Líder kandidátky Smeru-SD Peter Pellegrini ani jeho predseda Robert Fico sa pre zdravotné problémy nezúčastnili.

Zobraziť celý článok

JH: „Pred voľbami sa politici na sebaobmedzovaní a ďalších populárnych témach zvyknú dohodnúť , po voľbách však na to zvyknú zabudnúť. Nenájde sa jednoducho väčšinová politická vôľa. A tak to ide dookola.“

Strana Za ľudí odmieta prípadné povolebné rokovania so Smerom-SD

Kiska pripomenul, že po voľbách v roku 2016 boli voliči svedkami veľkého prekvapenia, keď strany, ktoré pred voľbami Smer-SD pôvodne odmietali, napokon zostavili koalíciu s Robertom Ficom.

Bratislava 23. februára (TASR) – Ak Smer-SD vyhrá februárové parlamentné voľby a dostane poverenie zostaviť vládu, tak strana Za ľudí s ním nebude o tom ani len rokovať. Na tlačovej konferencii to uviedol exprezident a líder mimoparlamentnej strany Za ľudí Andrej Kiska.

Zobraziť celý článok

JH: „Udalosťami v roku 2016 boli prekvapení iba tí, ktorí si mysleli, že s pomocou médií zložia vládu a potom ju nezložili. A ešte tí, ktorí odmietali so Smerom-SD rokovať a zostali trčať pred bránami NR SR. Ostatné je mýtus.“ 

TIS: Progresívne Slovensko zneužilo na kampaň konto prezidentky

PS reagovalo tým, že strana má práva na narábanie s údajmi zozbieranými počas kampane prezidentky.

Bratislava 24. februára (TASR) – Neparlamentná strana Progresívne Slovensko (PS) mala na kampaň zneužívať konto prezidentky SR Zuzany Čaputovej na sociálnej sieti. Ich politická reklama mala byť podľa neziskovej organizácie Transparency International Slovensko (TIS) zacielená aj na fanúšikov jej stránky. PS reagovalo tým, že strana má práva na narábanie s údajmi zozbieranými počas kampane prezidentky. Pri využití aktuálneho publika fanúšikov prezidentky došlo podľa slov hovorkyne PS-Spolu Silvie Hudáčkovej k chybe a dodávateľa požiadali o zrušenie cielenia reklamy podľa fanúšikov stránky.

Zobraziť celý článok

JH: „TIS robí dobrú prácu, a to nielen v tomto prípade a pri tejto koalícii. Faktom je, že pre PS/Spolu je použitie prezidentky Z. Čaputovej v kampani veľkým lákadlom a možnosť získania jej fanúšikov ešte väčším.“

Sulík očakáva od A. Kisku vysvetlenie zverejnených videí

Predseda strany Za ľudí podľa vlastných slov nechce komentovať videá zostrihané stranou Smer-SD.

Bratislava 24. februára (TASR) – Predseda SaS Richard Sulík očakáva od lídra mimoparlamentnej strany Za ľudí a exprezidenta Andreja Kisku riadne vysvetlenie videí súvisiacich s kauzou pozemkov vo Veľkom Slavkove. Povedal to na pondelkovej tlačovej konferencii. Exprezident nevidí dôvod videá komentovať a Sulíkovi podľa vlastných slov rád odpovie. Podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová tvrdí, že s videami sa manipulovalo a že treba počkať na to, čo povie polícia.

Zobraziť celý článok

JH: „To, čo očakáva R. Sulík od A. Kisku nie je veľmi zaujímavé. Zaujímavejšia je politická pirueta V. Remišovej – ak ide o jej predsedu treba počkať na to, čo povie (mafiánska) polícia, ak ide o iných, čakať netreba a vsjo jasno.“

Viac na: https://www.teraz.sk/import/tyzdennik-pirueta-v-remisovej/448419-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Skúška

Toto nie je o zmierení ani upokojení situácie. To sú iba slová.

18. mája 2024
Fakty a argumenty

O Slovensku

O Slovensku.

16. mája 2024
Fakty a argumenty

Za čiarou

Slovensko je po postrelení premiéra iné, ako bolo.

15. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Ďalší výrazný signál.

13. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi