HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 4.5.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 4. mája (Teraz.sk) – Počas týždňa už nerezonoval koronavírus, ale začala nastupovať obvyklá politická prevádza a prekáračky politikov. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Premiér pripustil, že by mohli žiaci dobehnúť učivo v škole počas leta

V súvislosti s otváraním predškolských zariadení skonštatoval, že nie všetci rodičia sú ochotní dať svoje deti do škôlok už teraz.

Bratislava 2. mája (TASR) – Premiér Igor Matovič (OĽaNO) pripustil, že deti by mohli mať počas letných prázdnin možnosť aspoň mesiac chodiť do škôl a dobehnúť zameškané učivo. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy vysvetlil, že ak to umožní situácia a čísla budú naďalej priaznivé, bolo by to v prospech detí. Zdôraznil, že o tom, ale aj o skoršom otvorení obchodov budú rozhodovať odborníci a epidemiológovia, nie politici. Verejnosť i politikov vyzval k zodpovednosti, apeloval najmä na ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS).

Zobraziť celý článok

JH: „Ak je to nápad premiéra I. Matoviča, potom nie je naozaj dobrý a vyvoláva hneď viacero otáznikov, na ktoré nemá odpoveď. Platí, že deti teraz prázdniny nemajú a rovnako, že ich potrebujú.“

Pellegrini navrhne snem Smeru skôr, Sulík premiéra neberie osobne

To, čo mňa zaujíma, je, poďme oživiť ekonomiku, zdôraznil Sulík.

Bratislava 3. mája (TASR) – Podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini (Smer-SD) navrhne na predsedníctve strany skorší termín snemu, na ktorom by sa mal voliť nový predseda, ak tak neurobí súčasný šéf Robert Fico. Povedal to v nedeľnej diskusnej relácii Na telo v TV Markíza. Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) skonštatoval, že Pellegrini ukazuje, že sa dá na politickej scéne bojovať aj s osobnou hrdosťou. Obaja sa zhodli na potrebe rýchlejšieho oživovania ekonomiky.

Zobraziť celý článok

JH: „Hrkútanie R. Sulíka s P. Pellegrinim má rovnaký politický cieľ – oslabiť stranícke postavenie R. Fica, čo je v poriadku. V neporiadku je, že P. Pellegrini je v podstate rovnaký ako R. Fico, iba v inej farbe.“

Hlasovanie do Súdnej rady koalícia nemala dohodnuté s ĽSNS

Suja tvrdí, že nechápe, prečo vládna koalícia nepodporila nominácie ĽSNS, teda Mariana Kotlebu na post šéfa výboru na kontrolu vojenského spravodajstva.

Bratislava 3. mája (TASR) – Vládna koalícia nemala žiadnu dohodu s ĽSNS na tom, že ĽSNS podporí nominantku strany Sme rodina Alenu Svetlovskú na post členky Súdnej rady. V diskusnej relácii RTVS O päť minút 12 to povedal poslanec ĽSNS Miroslav Suja. Za Svetlovskú poslanci ĽSNS podľa neho hlasovali, pretože ich presvedčila svojím životopisom.

Zobraziť celý článok

JH: „Vládna koalícia nemala určite takúto dohodu, keďže jedna jej polovica hlasovala so Smerom-SD a druhá – OĽaNO-Nova-KÚ-Zmena zdola a Sme rodina – s Kotlebovci-ĽSNS. To je a zostane faktom.“

Saková: Z kontrolných mechanizmov by sa nemalo stať divadielko

Pýta sa, kedy sa na detektor dostanú reálni páchatelia, ak budú stále obsadené členmi polície.

Bratislava 2. mája (TASR) – Z mechanizmov na kontrolu ľudí, ktorí pracujú na vysokých pozíciách, by sa nemalo stať „trápne divadielko“. Štvanou zverou nemajú byť policajti, ale kriminálnici. Bývalá ministerka vnútra a súčasná poslankyňa Národnej rady (NR) SR Denisa Saková (Smer-SD) to pre TASR uviedla k zámeru vlády podrobovať vysokých predstaviteľov Policajného zboru (PZ) detektoru lži.

Zobraziť celý článok

JH: „Detektor lži je obľúbený prístroj I. Matoviča, ktorého sa nechce vzdať ani vo funkcii premiéra. Na vlastných ľudí ani koaličných partnerov si netrúfa, tak si to odniesli policajti. Žiadna kaša sa však neje taká horúca, ako sa navarí.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-deti-prazdniny-nemaju-a/464743-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Čakanie na riaditeľa

Postačí, ak si prezidentka Z. Čaputová spomenie na to, akou prezidentkou chcela byť a akou je.

19. apríla 2024
Fakty a argumenty

Prvenstvo J. Mazáka

Odvolať predsedu Súdnej rady nejde len tak mirnix-dirnix.

17. apríla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Poverený neznamená zvolený.

16. apríla 2024
Kaviareň

O demokratoch

a ich kampani

11. apríla 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi