HORE

Týždeň v skratke

Uverejnené dňa 16.11.2020

To najlepšie z týždňových správ Teraz.sk glosuje Juraj Hrabko.

Bratislava 16. novembra (Teraz.sk) – Počas týždňa rezonovalo opätovné zavedenie núdzového stavu, ale aj blížiaci sa štátny sviatok: Deň boja za slobodu a demokraciu. Výber zo správ urobil šéfredaktor Teraz.sk Daniel Forgács, glosoval Juraj Hrabko.

Od pondelka sa za určitých podmienok otvoria kostoly či fitnescentrá

V kostoloch a kinách musia ľudia sedieť šachovnicovo, na plavárňach a v posilňovniach môže byť naraz 6 zákazníkov.

Bratislava 16. novembra (TASR) – Na Slovensku sa od pondelka otvoria kostoly, kiná, divadlá s maximálnou kapacitou 50 percent a plavárne či fitnescentrá s maximálnou kapacitou šesť osôb. Rovnako začne fungovať druhá hokejová a futbalová liga. Ich zápasy však budú bez divákov.

Zobraziť celý článok

JH: „Vláda si zaslúži zápis do knihy rekordov: je prvá na svete, ktorá dokázala schváliť núdzový stav a vzápätí uvoľniť podmienky, pre ktoré núdzový stav zaviedla.“

Prezidentka pri príležitosti výročia Nežnej revolúcie vystúpi v RTVS

V utorok (17. 11.) o 10.00 h si prezidentka pripomenie obete komunistického režimu položením venca pri pamätníku Brána slobody v bratislavskom Devíne.

Bratislava 16. novembra (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová bude mať v pondelok mimoriadne vystúpenie v RTVS. Hlava štátu sa v predvečer Dňa boja za slobodu a demokraciu prihovorí pri príležitosti 31. výročia Nežnej revolúcie. TASR o tom informoval prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

Zobraziť celý článok

JH: „V utorok je štátny sviatok, takže nie je nič čudné na tom, keď pri tejto príležitosti hlava štátu plánuje vystúpiť v pondelok a ďalší ľudia plánujú vystúpiť v utorok. Je to v poriadku.“

Koalícia si 17. november pripomenie samostatne, Smer podporuje protest

Na protestoch v utorok sa plánuje zúčastniť aj šéf ĽSNS Marian Kotleba či poslanec Milan Mazurek (ĽSNS).

Bratislava 14. novembra (TASR) – Koaličné strany si plánujú Deň boja za slobodu a demokraciu, ktorý bude 17. novembra, pripomínať individuálne. Vzhľadom na pandemickú situáciu sa totiž tradičné hromadné podujatia nemôžu organizovať. Opozičné strany plánujú protestovať voči vláde, Hlas-SD spustí internetovú anketu o skrátení volebného obdobia, vyzýva tiež ľudí zapáliť sviečku ako symbol protestu voči vláde. Smer-SD podporuje plánované protesty a plánuje aj vlastnú akciu.

Zobraziť celý článok

JH: „Každý urobí tak ako chce, samozrejme, nesie za to aj zodpovednosť. Otázka pre ministra vnútra a policajné jednotky znie: koľko skupiniek po 6 ľudí sa zmestí na námestie?“

Sulík: S ľútosťou sa pozeráme na konanie predsedu vlády

Otváranie škôl, o ktorom hovoril minister školstva Branislav Gröhling (SaS), Igor Matovič označil za smrť a pýtal sa, či predstavitelia SaS pôjdu kopať hroby.

Bratislava 13. novembra (TASR) – Strana SaS sa s ľútosťou pozerá na konanie predsedu vlády. „Svoju osobnú zášť povýšil nad zdravý rozum,“ povedal predseda SaS Richard Sulík v reakcii na piatkové vyjadrenia premiéra Igora Matoviča (OĽANO). SaS poukazuje na to, že na rozdiel od premiéra má pre ňu blaho krajiny oveľa vyššiu prioritu než osobné útoky.

Zobraziť celý článok

JH: „Je jedno, či s ľútosťou alebo bez nej, podstatné je, že premiér I. Matovič reprezentuje celú vládnu koalíciu, teda aj SaS. Ale výraz blaho krajiny znie od SaS naozaj pekne.“

Viac na: https://www.teraz.sk/publicistika/tyzdennik-blaho-krajiny/508216-clanok.html

 

Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Opravy na entú

Dôvod, pre ktorý sa koalícia rozhodla – alebo bola prinútená – opätovne novelizovať Trestný zákon, je priamo uvedený v paragrafe.

12. júla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Návrat premiéra.

10. júla 2024
Fakty a argumenty

Doživotná renta? Ale no

Aj prezident P. Pellegrini je kontrolovateľný.

27. júna 2024
Fakty a argumenty

Parlamentné manévre

Tzv. lex atentát, nemá s atentátom na premiéra R. Fica v podstate nič spoločné.

24. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi