HORE

Andrej Sulík a Richard Danko

Uverejnené dňa 14.12.2016

Na slovenskej politickej scéne sa opäť udialo niečo, čo sa nedá vymyslieť, ale môže sa iba stať. Hlavnú úlohu tentoraz zohral predseda parlamentu a SNS Andrej Danko, ktorý obvinil ministra kultúry Mareka Maďariča z rozbíjania koaličnej dohody, teda vládnej koalície. Minister totiž reagoval na vyzradenú schôdzku A. Danka s R. Sulíkom v Hainburgu slovami, že ak sa naozaj rozprávali o predčasných voľbách, nepovažuje to za úplne najkorektnejšie.

Minister Maďarič sa však v tomto mýli. Odhliadnuc od toho, že jeho šéf Robert Fico vyhlásil najnovšie boj proti politickej korektnosti, možno povedať, že akákoľvek téma je v politických rozhovoroch prípustná a žiadna téma nie je tabu. Rozhorčenie a atak A. Danka na M. Maďariča je však úplne tristný – z rozbíjania vládnej koalície neviní toho, kto sonduje a rokuje o možnostiach predčasných volieb, ale toho, kto takéto rokovanie zo strany koaličného partnera považuje za nekorektné.

Skutočnosť, že predsedovia parlamentných strán A. Danko a R. Sulík sa vážne zaoberajú tým, čo vôbec neexistuje – stranou A. Kisku  – a zároveň sa už vadia, ktorému z nich zoberie viac voličov už iba opäť poukazuje na „kvalitu“ straníckych špičiek a zúfalý stav politiky.

Slovenské špecifikumZvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Opravy na entú

Dôvod, pre ktorý sa koalícia rozhodla – alebo bola prinútená – opätovne novelizovať Trestný zákon, je priamo uvedený v paragrafe.

12. júla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Návrat premiéra.

10. júla 2024
Fakty a argumenty

Doživotná renta? Ale no

Aj prezident P. Pellegrini je kontrolovateľný.

27. júna 2024
Fakty a argumenty

Parlamentné manévre

Tzv. lex atentát, nemá s atentátom na premiéra R. Fica v podstate nič spoločné.

24. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi