HORE

ANO proti Babišovi

Uverejnené dňa 17.1.2018

Česká vláda si splnila ústavnú povinnosť a hneď na druhý deň potom, ako jej parlament vyslovil nedôveru rozhodla, že prezidentovi Zemanovi podá demisiu. Prvá vláda vedená A. Babišom tak trvala 36dní, pričom on sám bol vo funkcii premiéra o týždeň dlhšie.

Prirodzene, tak ako aj na Slovensku, podanie demisie neznamená, že krajina bude bez vlády. Také niečo sa jednoducho nemôže stať. Od podania demisie by však už vláda nemala prijímať žiadne zásadné a závažné rozhodnutia, keďže jej chýba to základné, čo k riadnemu vládnutiu potrebuje a to je dôvera parlamentu.

Povedané pekne po slovensky: vláda bez dôvery by mala iba svietiť a kúriť. To znamená, zabezpečiť nevyhnutný chod krajiny, ale nie ju riadiť či doriadiť podľa svojich predstáv.

Nič na tom nemení ani verejný sľub prezidenta M. Zemana, že do funkcie premiéra opäť vymenuje A. Babiša a následne na jeho návrh aj ďalších členov vlády. A to ani v prípade, keď pôjde o vládu v rovnakom zložení, ako je súčasná vláda v demisii, čo nemožno vylúčiť. Osoby sa zmeniť nemusia, to, čo sa mení je legitimita vlády. Je pritom nespochybniteľné:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Veľké manévre

Pre ľudí je dôležitejšie mať negatívny výsledok testu, nie si test správne urobiť.

27. novembra 2021
Fakty a argumenty

Veto, ktoré neexistuje

Vláda – povedané slovami prezidentky Z. Čaputovej – tliacha.

26. novembra 2021
Fakty a argumenty

O paródii na lockdown

a tliachaní členov vlády

25. novembra 2021
Fakty a argumenty

O paródii na lockdown

a tliachaní členov vlády

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi