HORE

Balíček drog

Uverejnené dňa 21.2.2018

„Vláda navrhne riešenie aplikačných problémov v súvislosti s postihovaním drogovej trestnej činnosti, konkrétne s určovaním množstva omamných a psychotropných látok, a prehodnotí možnosti nastavenia účinnejšieho modelu drogovej politiky so zameraním na postihovanie nelegálneho obchodovania s drogami.“ Tak znie príslušná stať Programového vyhlásenia vlády, ktorá sa teraz ocitla v pozornosti politikov aj verejnosti. Oprávnene.

Návrh, s ktorým prišla ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská a jej strana Most-Híd, je vskutku prelomový. Jedným vrzom totiž dekriminalizuje nielen tzv. ľahké, ale aj tvrdé drogy. Zjednodušene povedané, každý má právo raz za rok si „šľahnúť“ čo len chce a nedopustí sa tým trestného činu. Iba priestupku.

To, čo je na návrhu naozaj prekvapujúce, nie sú rozdielne stanoviská koaličných strán, ktoré čítajú Programové vyhlásenie vlády inak ako Most-Híd, ale to, že návrh zákona bol predložený na rokovanie vlády bez rozporov.

Ako uvádza samotný materiál, návrh zákona bol vypracovaný odborníkmi ministerstva spravodlivosti a vnútra, ministerstva zdravotníctva, ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu, ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, policajného zboru, generálnej prokuratúry, ako aj mimovládneho sektoru.

Návrh zákona bol predmetom riadneho medzirezortného konania, prerokovaný a schválený Radou vlády SR pre protidrogovú politiku a taktiež bol prerokovaný na rokovaní Legislatívnej rady vlády.

Inými slovami, podľa štátnych aj neštátnych odborníkov je návrh zákona, ktorým sa ustanovujú množstvá omamných látok a psychotropných látok a rastlín a húb obsahujúcich omamné látky alebo psychotropné látky, v úplnom poriadku. A potrebný pre lepší život ľudí, ako aj lepšie spravovanie krajiny. Neuveriteľné.

Povedané vážne:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Operácia Žilinka

Aj v tomto politickom spore je Ústava opäť nevinne.

21. septembra 2023
Fakty a argumenty

O spolupracovníkovi mafie

a slušnom Slovensku

20. septembra 2023
Fakty a argumenty

O spolupracovníkovi mafie

a slušnom Slovensku

Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Pol na pol.

18. septembra 2023
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi