HORE

Doparlamentované

Uverejnené dňa 30.6.2023

Tak či onak, ôsme volebné obdobie parlamentu sa končí a to je fajn.

 

Parlament už očividne skončil svoju púť a tak je to aj dobre. Na 100 percent sa síce nedá vylúčiť, že ešte rokovať bude – okrem tzv. slávnostnej schôdze – ale najmenej na 90 percent to vylúčiť možno. Aj keď sa prezidentka rozhodne niektoré zákony nepodpísať, ale vrátiť parlamentu na opätovné prerokovanie.

Isto, ďalšia schôdza je už zvolaná na budúci týždeň v utorok, ale či sa aj uskutoční, je vskutku otázne. Po prvé kvôli načasovaniu, keďže sa má konať deň pred štátnym sviatkom a po druhé preto, lebo na programe je odvolávanie B. Kollára z funkcie predsedu parlamentu. Situácia sa síce nedá veľmi porovnávať, ale dá sa aspoň pripomenúť, že keď bol B. Kollár odvolávaný z funkcie predsedu parlamentu v júli pred tromi rokmi, za jeho odvolanie hlasovalo iba 5 poslancov. Súčasný návrh síce podpísalo spolu 34 poslancov, ale na odvolanie je potrebných súhlas najmenej 76-tich poslancov. Opäť – treba síce počkať do utorka, ale zatiaľ sa zdá, že sa ich toľko nenájde ani na otvorenie schôdze, nieto ešte na odvolanie B. Kollára z funkcie. Mimochodom, to, že schôdza má byť deň pred štátnym sviatkom, ide na vrub navrhovateľom, nie predsedovi parlamentu – ak by podali návrh skôr, B. Kollár by musel aj skôr zvolať schôdzu.

Tak či onak, ôsme volebné obdobie parlamentu sa končí a to je fajn – aj preto, lebo tak rozbitý parlament doteraz ešte nebol.

Obzvlášť:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Skvelá správa.

22. apríla 2024
Fakty a argumenty

O túžbe SNS

a odvolaní J. Mazáka

20. apríla 2024
Fakty a argumenty

Čakanie na riaditeľa

Postačí, ak si prezidentka Z. Čaputová spomenie na to, akou prezidentkou chcela byť a akou je.

19. apríla 2024
Fakty a argumenty

Prvenstvo J. Mazáka

Odvolať predsedu Súdnej rady nejde len tak mirnix-dirnix.

17. apríla 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi