HORE

Drahoš proti Zemanovi

Uverejnené dňa 27.1.2018

Prezidentské voľby v Českej republike vyhral opäť Miloš Zeman. K dobru si tak môže pripísať dva rekordy, ktoré síce môže ešte niekto v budúcnosti po ňom urobiť, ale nemôže v nich Miloša Zemana už predbehnúť. Ten sa stal prvým prezidentom, ktorý bol priamo zvolený voličmi a zároveň prvým prezidentom, ktorý túto funkciu – opäť s priamou podporou a pomocou voličov – dokázal obhájiť.

Prirodzene, jeho víťazstvo bude ešte dlho predmetom rôznych debát, úvah, komentárov či analýz. Krátko po sčítaní a zverejnení výsledkov volieb sa však zdá byť potvrdené, že všetci Zemanovi voliči sa v prvom kole neunúvali prísť k urnám, pretože pokladali za samozrejmé, že do druhého kola postúpi. A taktiež zrejme možno povedať, že sa potvrdila politická neskúsenosť jeho protikandidáta J. Drahoša, ktorý okamžite po postúpení do druhého kola vyzval M. Zemana na verejné debaty. Ten ich totiž dovtedy odmietal a to tak pred prvým, ako aj druhým kolom voľby. Po Drahošovej výzve sa zúčastnil štyroch, zatiaľ čo jeho vyzývateľ J. Drahoš dvoch, pričom ostatné odignoroval.

Drahoš nedokázal zužitkovať lepšiu východiskovú pozíciu, keď ho pred druhým kolom podporila aj väčšina neúspešných kandidátov z prvého kola. Dokázal však toto:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Veľké manévre

Pre ľudí je dôležitejšie mať negatívny výsledok testu, nie si test správne urobiť.

27. novembra 2021
Fakty a argumenty

Veto, ktoré neexistuje

Vláda – povedané slovami prezidentky Z. Čaputovej – tliacha.

26. novembra 2021
Fakty a argumenty

O paródii na lockdown

a tliachaní členov vlády

25. novembra 2021
Fakty a argumenty

O paródii na lockdown

a tliachaní členov vlády

Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi