HORE

Dva dni v NR SR

Uverejnené dňa 14.12.2022

Je faktom, že vláda E. Hegera dôveru v spoločnosti nemá.

 

Ani odloženie hlasovania o návrhu na vyslovenie nedôvery vláde E. Hegera o dva dni nedokáže vyriešiť politickú situáciu. Dlhodobú ani krátkodobú. Možno tak len opäť zopakovať, že každý človek, ktorý sa čo len trochu zaujíma o verejný život, pritom vie, že zo situácie, v ktorej sa krajina nachádza, existuje iba jedno správne riešenie – predčasné voľby. Čím skôr, tým lepšie. Aj preto, lebo stále platí, že keď nevládne ľud, vládne ktosi iný.

Problém je iba v tom, že konanie predčasných volieb zdržiavajú tí, ktorí o nich môžu rozhodnúť, teda poslanci parlamentu. Boja sa ich ako čert svätenej vody a mnohí vedia aj prečo. Tvrdiť, že tak robia zo zištných osobných či pôžitkárskych dôvodov, sa nedá, ale ak by to tak bolo, nesprávali by sa inak. Síce nevedia, nechcú alebo nedokážu situáciu vyriešiť, ale vrátiť moc ľuďom, aby mohli vo voľbách rozhodnúť a nanovo rozdať politické karty, trvalo – hoci nie aj udržateľne – odmietajú.

Dva dni, ktoré si parlament vybral na vyriešenie politickej situácie, súčasnú šlamastiku, samozrejme, nevyrieši. Ak ju nedokázali politici vyriešiť od začiatku leta, teda odkedy SaS vypovedala Koaličnú zmluvu, je zbytočné sa nádejať, že ju dokážu vyriešiť za dva dni. Dokážu len predĺžiť a predlžovať agóniu – napokon, ak vláda nepadla v utorok, prečo by mala padnúť vo štvrtok? Nebola by napokon vhodnejšia streda na budúci týždeň, keďže – ako informuje TA SR – list Ježiškovi možno poslať do piatku tohto týždňa? A ak je to tak len preto, lebo o tom rozhodujú traja nezaradení poslanci, ktorí chceli povaliť vládu tak, že hlasovali za to, aby povalená nebola, potom menšiu potupu si vláda E. Hegera, ale ani krajina pod Tatrami naozaj nezaslúži.

R. Sulík síce tvrdí, že vládu v utorok opäť podržali fašisti, lenže situácia už dospela do štádia, že nevedno či tí zlí alebo dobrí – pre časť parlamentu totiž ide o zlých fašistov, ale pre inú časť parlamentu ide o dobrých fašistov. Faktom je, že účasť všetkých 150 poslancov na hlasovaní o nehlasovaní návrhu na odvolanie vlády bola nevšedná, čo dostatočne aj zreteľne poukazuje tiež na to, že situácia je napínavá asi ako hozentrogle.

To však nie je žiadna novinka:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Skúška

Toto nie je o zmierení ani upokojení situácie. To sú iba slová.

18. mája 2024
Fakty a argumenty

O Slovensku

O Slovensku.

16. mája 2024
Fakty a argumenty

Za čiarou

Slovensko je po postrelení premiéra iné, ako bolo.

15. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Ďalší výrazný signál.

13. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi