HORE

Horúčavy udreli

Uverejnené dňa 5.8.2022

M. Dzurinda bol a zostáva vo vypúšťaní politických sond či balónikov skutočný majster.

 

Letné prázdniny 2022 sú charakteristické horúčavami nielen meteorologickými, ale tiež politickými. Nedovolenkujúci straníci poskytujú rozhovory kade-tade, ale rovnako sú zrejme ovplyvnené vysokými teplotami.

Prirodzene, ide najmä o vládnych činiteľov – či už sú to priamo členovia vlády alebo vládni poslanci. K tým treba stále počítať aj poslancov SaS, ktorá síce vypovedala Koaličnú zmluvu, ale súčasťou vlády zostala, hoci sa ňou stala práve a iba na základe Koaličnej zmluvy, ktorú vypovedala. Na prvý pohľad sa to zdá byť neštandardné a politicky aj nezmyslené, ale na druhý vidno, že to neštandardné a politicky aj nezmyselné naozaj je.

Jasné, sú horúčavy a straníci sa priam predháňajú v rôznych vyhláseniach. Spoločné majú to, keď sa dušujú, že spolupráca s „fašistami“ je pre nich nepredstaviteľná, hoci ešte pred prázdninami  s nimi hlasovali napríklad za schválenie zákona o financovaní voľného času dieťaťa. A podaktorí z nich hlasovali aj za prelomenie veta hlavy štátu. Z tohto uhla pohľadu preto ide o nedôveryhodné osoby a veriť im, že v budúcnosti to s nimi bude už len inak a lepšie – teda, že v kľúčovej chvíli opäť neotočia kabát – môže jednoducho pre veriacich priniesť iba ďalšie sklamanie. Napokon, straníkom ani politikom sa nemá veriť ani dôverovať, ale majú sa kontrolovať a s ich skutkami konfrontovať.

Povedané inými slovami:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Prezidentkina reč

Hlave štátu možno v súvislosti s jej vyhlásením vytknúť iba jedno.

8. decembra 2023
Fakty a argumenty

Netradičné

Nejde teda o žiadne slovenské špecifikum, ale…

5. decembra 2023
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Latka je zakopaná.

4. decembra 2023
Kaviareň

O sile prezidentky

a odídení šéfa ÚRSO

2. decembra 2023
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi