HORE

Jednoduchý Igor

Uverejnené dňa 20.5.2019

Problémom nie je to, že I. Matovič je nedôveryhodný politik, ale to, že znedôveryhodňuje robenie politiky.

Šéf OĽaNO Igor Matovič napokon nebude kandidovať do Európskeho parlamentu. Rozhodol sa tak vraj zo strachu pred tým, aby ich na Slovensku nevyhrali fašisti či extrémisti. Čo je nielen z politického hľadiska vskutku zaujímavý prístup – politik odstupuje z volieb, aby ich nevyhral iný.

Samozrejme, jedným dychom k tomu treba dodať, že I. Matovič vyzval svojich priaznivcov, aby namiesto neho volili osobu, ktorú však nepostavil na kandidátnu listinu ani ako jednotku, ani ako dvojku, ale nižšie. Podľa I. Matoviča ho voliči majú voliť kvôli farbe pleti, ničomu inému, čo je taktiež pozoruhodný politický úkaz. Aj odkaz, ktorý znie: voľte  ho, lebo nie je biely, to je jeho kvalifikácia. Slovensko totiž jeho zvolením za europoslanca podľa I. Matoviča všetkým  ukáže a dokáže, že nie je také, aké v skutočnosti je.

Ak by nešlo o kandidáta z OĽaNO, bola by to pre dotknutú osobu urážka, ktorá by sa dala odčiniť iba okamžitým odstúpením z kandidátnej listiny a prerušením akýchkoľvek kontaktov s touto stranou – ako aj s I. Matovičom. Lenže to sa nestane, kandidát OĽaNO s podporou I. Matoviča sa kvôli farbe pleti neuráža, ale ju využíva. Napokon, neurobil tak ani počas pôsobenia OĽaNO v tichej koalícii so Smerom-SD, kedy si užíval výhody a pôžitky plynúce z pôsobenia splnomocnenca vlády. Lebo nebol biely.

Nehovoriac o nasledovnom:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Jednou vetou

Smer-SD a jeho predseda nie sú žiadnou hybridnou hrozbou.

2. júna 2023
Fakty a argumenty

Podpis prezidentky

Podpis predsedov parlamentu aj vlády pod zákonom byť musí, ale podpis prezidentky Z. Čaputovej pod ním byť nemusí, ale iba môže.

Fakty a argumenty

Skúška administratívou

Ak nefungujú poradcovia a politická administratíva, nefunguje nič.

30. mája 2023
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Rokovať je vždy dôležité.

29. mája 2023
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi