HORE

Kampaň

Uverejnené dňa 6.6.2023

Ak je v krajine volebná kampaň, nemá byť až do volieb žiadna iná, nech sa už týka kohokoľvek a čohokoľvek.

 

Septembrové voľby sa síce uskutočnia pod patronátom ministerstva vnútra, ale to neznamená, že ostatné ministerstvá si ich nevšímajú. Príkladom môžu byť ministerstvá zahraničných vecí a obrany, ktoré vydali spoločné vyhlásenie: okrem iného aj „odmietajú špekulácie o tom, že NATO chce cez svoju kampaň zasahovať do volebného procesu a ovplyvňovať septembrové parlamentné voľby“. Jedným a spoločným dychom zároveň oznamujú, že má ísť o štandardnú kampaň, nevnímajú ju ako problematickú, ale ako prínosnú.

NATO chce totiž organizovať na Slovensku kampaň pod názvom Prečo na Ukrajine záleží. Mieni tak posilniť povedomie verejnosti o prínose členstva v NATO pre bezpečnosť Slovenska a zvýšiť informovanosť o význame udržania podpory Ukrajiny, ktorá s bezpečnosťou Slovenska bezprostredne súvisí. „Ide o štandardnú kampaň, ktorá je súčasťou dlhodobej kampaňovej politiky NATO,“ tvrdia uvedené ministerstvá, pričom obidve odmietajú „akékoľvek konšpirácie o tom, že NATO chce ovplyvňovať voľby na Slovensku“. Zhrnuté a podčiarknuté, kampaň NATO nie je podľa nich ani problematická a vyjadrenia niektorých zástupcov politických strán považujú za konšpirácie.

Problém je len jeden:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Kocky sú vrhnuté

Preto sú dané zákony, aby silnejší nemohol všetko.

21. februára 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Za neslušné Slovensko.

19. februára 2024
Kaviareň

Ústavný súd nie je Ježiško

a studená vojna silnie

17. februára 2024
Fakty a argumenty

Rozhodnuté, podpísané

Nič z uvedeného nemožno vykladať tak, že novela Trestného zákona je fajn, že je dobrá a pre spoločnosť potrebná a výhodná. Lebo nie je.

16. februára 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi