HORE

Keď treba, odborári zaberú

Uverejnené dňa 5.9.2018

Odborári z OZ KOVO sa rozhodli v súvislosti s politickými ťahanicami okolo dôchodkového veku vytvoriť aj petíciu za vyhlásenie referenda. Zhruba za dva mesiace od jej spustenia vyzbierali takmer 140 tisíc podpisov. Čo nie je vôbec málo.

Samozrejme, dobre vedeli, že vstupujú do straníckeho zápasu (aj v rámci samotnej vládnej koalície), kedy do neho vstupujú (po páde vlády R. Fica) a v čí politický prospech by ústavné „zastropovanie“ veku odchodu do dôchodku bolo (predkladateľom návrhu v NR SR je Smer-SD).

Je to, prirodzene, ich vec, hoci v súvislosti s referendom, ktoré žiadajú a ktoré – ak bude vyhlásené – sa bude týkať už všetkých občanov, to nemožno opomenúť. Ale to je ešte ďaleko, na rozdiel od návrhu, o ktorom má parlament o pár dní už rokovať.

Z vecnej stránky možno – po prvé – iba konštatovať, že uvedený návrh v súčasnosti nie je a ešte niekoľko volebných období ani nebude potrebný. Ide iba o zahltenie verejného priestoru s cieľom pokusu napraviť reputáciu strany Smer-SD, ktorá v poslednom období utŕžila niekoľko politických rán. Potrebuje sa z nich dostať a nastoliť celkom inú agendu. Aby na to zabudla a hlavne, aby na to zabudli iní. Po druhé:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Prezidentkina reč

Hlave štátu možno v súvislosti s jej vyhlásením vytknúť iba jedno.

8. decembra 2023
Fakty a argumenty

Netradičné

Nejde teda o žiadne slovenské špecifikum, ale…

5. decembra 2023
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Latka je zakopaná.

4. decembra 2023
Kaviareň

O sile prezidentky

a odídení šéfa ÚRSO

2. decembra 2023
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi