HORE

Keď treba, odborári zaberú

Uverejnené dňa 5.9.2018

Odborári z OZ KOVO sa rozhodli v súvislosti s politickými ťahanicami okolo dôchodkového veku vytvoriť aj petíciu za vyhlásenie referenda. Zhruba za dva mesiace od jej spustenia vyzbierali takmer 140 tisíc podpisov. Čo nie je vôbec málo.

Samozrejme, dobre vedeli, že vstupujú do straníckeho zápasu (aj v rámci samotnej vládnej koalície), kedy do neho vstupujú (po páde vlády R. Fica) a v čí politický prospech by ústavné „zastropovanie“ veku odchodu do dôchodku bolo (predkladateľom návrhu v NR SR je Smer-SD).

Je to, prirodzene, ich vec, hoci v súvislosti s referendom, ktoré žiadajú a ktoré – ak bude vyhlásené – sa bude týkať už všetkých občanov, to nemožno opomenúť. Ale to je ešte ďaleko, na rozdiel od návrhu, o ktorom má parlament o pár dní už rokovať.

Z vecnej stránky možno – po prvé – iba konštatovať, že uvedený návrh v súčasnosti nie je a ešte niekoľko volebných období ani nebude potrebný. Ide iba o zahltenie verejného priestoru s cieľom pokusu napraviť reputáciu strany Smer-SD, ktorá v poslednom období utŕžila niekoľko politických rán. Potrebuje sa z nich dostať a nastoliť celkom inú agendu. Aby na to zabudla a hlavne, aby na to zabudli iní. Po druhé:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Poverený neznamená zvolený.

16. apríla 2024
Kaviareň

O demokratoch

a ich kampani

11. apríla 2024
Fakty a argumenty

Ústavný alebo vymyslený?

S tým súvisí druhý problém – okrem rečí totiž neexistuje žiadny oficiálny dokument, ktorý by ich potvrdzoval.

10. apríla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Po voľbách je všetko inak.

8. apríla 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi