HORE

Keď treba, odborári zaberú

Uverejnené dňa 5.9.2018

Odborári z OZ KOVO sa rozhodli v súvislosti s politickými ťahanicami okolo dôchodkového veku vytvoriť aj petíciu za vyhlásenie referenda. Zhruba za dva mesiace od jej spustenia vyzbierali takmer 140 tisíc podpisov. Čo nie je vôbec málo.

Samozrejme, dobre vedeli, že vstupujú do straníckeho zápasu (aj v rámci samotnej vládnej koalície), kedy do neho vstupujú (po páde vlády R. Fica) a v čí politický prospech by ústavné „zastropovanie“ veku odchodu do dôchodku bolo (predkladateľom návrhu v NR SR je Smer-SD).

Je to, prirodzene, ich vec, hoci v súvislosti s referendom, ktoré žiadajú a ktoré – ak bude vyhlásené – sa bude týkať už všetkých občanov, to nemožno opomenúť. Ale to je ešte ďaleko, na rozdiel od návrhu, o ktorom má parlament o pár dní už rokovať.

Z vecnej stránky možno – po prvé – iba konštatovať, že uvedený návrh v súčasnosti nie je a ešte niekoľko volebných období ani nebude potrebný. Ide iba o zahltenie verejného priestoru s cieľom pokusu napraviť reputáciu strany Smer-SD, ktorá v poslednom období utŕžila niekoľko politických rán. Potrebuje sa z nich dostať a nastoliť celkom inú agendu. Aby na to zabudla a hlavne, aby na to zabudli iní. Po druhé:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Jednou vetou

Smer-SD a jeho predseda nie sú žiadnou hybridnou hrozbou.

2. júna 2023
Fakty a argumenty

Podpis prezidentky

Podpis predsedov parlamentu aj vlády pod zákonom byť musí, ale podpis prezidentky Z. Čaputovej pod ním byť nemusí, ale iba môže.

Fakty a argumenty

Skúška administratívou

Ak nefungujú poradcovia a politická administratíva, nefunguje nič.

30. mája 2023
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Rokovať je vždy dôležité.

29. mája 2023
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi