HORE

Keď je imidž nanič

Uverejnené dňa 16.2.2019

Poslanec NR SR Erik Tomáš (Smer-SD) v súvislosti s presadzovaním tajnej voľby kandidátov na funkciu ústavných sudcov riekol: „My sme nevolili v týchto dvoch kolách práve pre to, lebo voľba sa v poslednom možnom momente zmenila z tajnej na verejnú.“

Je to čisté klamstvo: voľba je totiž priamo zo zákona o rokovacom poriadku parlamentu verejná a ak ju chce niekto zmeniť na voľbu tajnú, je potrebné o tom hlasovaním rozhodnúť. Napokon, tak sa aj stalo a strana Smer-SD toto hlasovanie prehrala. Akurát sa s prehrou nechce zmieriť a ani ju čo len pripustiť. Naštrbila by im totiž imidž – veď čo keby sa po krajine roznieslo, že strana hlasovanie prehrala? A ocitla sa tak – zatiaľ iba na chvíľu – v menšine? A predsa je to fakt.

Povedať pravdu by však v danej chvíli nemalo žiadny zmysel, čo je aj dôvodom, že Erik Tomáš radšej povedal nezmysel. A lož.

To, že sociálni demokrati vo všeobecnosti v strednej a východnej Európe radi klamú by nestálo ani za zmienku, je to stará známa vec ( F. Gyurcsány). A príkladov habadej. Lenže druhé kolo volieb kandidátov na funkciu ústavných sudcov ešte iba bude a bude sa tak opakovať aj situácia a spory, či ich má parlament voliť tajne alebo verejne. Takže:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Prezidentkina reč

Hlave štátu možno v súvislosti s jej vyhlásením vytknúť iba jedno.

8. decembra 2023
Fakty a argumenty

Netradičné

Nejde teda o žiadne slovenské špecifikum, ale…

5. decembra 2023
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Latka je zakopaná.

4. decembra 2023
Kaviareň

O sile prezidentky

a odídení šéfa ÚRSO

2. decembra 2023
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi