HORE

Mečiarove amnestie

Uverejnené dňa 17.10.2016

Prejav Pavla Demeša na pohrebe exprezidenta Michala Kováča považujem za dobrý aj vhodný. Na rozdiel od prejavu prezidenta Andreja Kisku. Aj keď sa zdá, že obaja hovorili o tom istom – myslím tým časti o Mečiarových amnestiách – nebolo to vôbec to isté. Dôvody dnes nebudem bližšie rozoberať, pretože text bude o inom. Zatiaľ iba uvediem, že od A. Kisku som pri poslednej rozlúčke s M. Kováčom očakával prejav, ktorý by bol hodný prezidenta, a nie iba herecké vystúpenie.

V roku 2000 som napísal knihu Amnestovaní. Jej podstatou sú rozsudky a iné rozhodnutia súdov, týkajúce sa Mečiarových amnestií, ale tiež návrhov na ich zrušenie v parlamente. Poukazujem v nej aj na to, ako verziu „samoúnos“ bola vtedajšia štátna moc nútená zmeniť na „samoamnestiu“. Od tých čias sa však verejná ani stranícka debata nikam neposunula, iba sa raz za čas recykluje. Iné je, pochopiteľne, prostredie, ktoré však dnes viac posilňuje argumenty proti zrušeniu amnestií ako za ich zrušenie. Tu je jeden z nich.Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Opravy na entú

Dôvod, pre ktorý sa koalícia rozhodla – alebo bola prinútená – opätovne novelizovať Trestný zákon, je priamo uvedený v paragrafe.

12. júla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Návrat premiéra.

10. júla 2024
Fakty a argumenty

Doživotná renta? Ale no

Aj prezident P. Pellegrini je kontrolovateľný.

27. júna 2024
Fakty a argumenty

Parlamentné manévre

Tzv. lex atentát, nemá s atentátom na premiéra R. Fica v podstate nič spoločné.

24. júna 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi