HORE

Medzi Richardom a Sulíkom

Uverejnené dňa 7.8.2019

Zvolanie predsedu SaS Richarda Sulíka, že potrebuje mimoriadny kongres, aby udelil jasný a silný mandát predsedovi strany a volebnému lídrovi v jednej osobe – teda jemu, hoci to už tak explicitne nepovedal – mierne ochladil politickú scénu.

Ide síce o nečakaný krok, ktorý ostatných činovníkov strany poriadne prekvapil, ukazuje však hlavne na dve veci: jednou je, že Richard Sulík aspoň do nadchádzajúcich volieb ešte stále nepatrí do starého železa. Druhou, že sa v politike predsa len za tie roky aj niečomu naučil.

Najskôr však treba povedať, že argumentácia Richarda Sulíka, prečo sa rozhodol zvolať mimoriadny kongres pár týždňov po riadnom kongrese a pár mesiacov pred parlamentnými voľbami, je – slušne povedané – nepresná a zavádzajúca. Nesie sa v duchu, že predseda strany a volebný líder potrebuje pred voľbami jasný a silný mandát. Lenže ten predsa Richard Sulík má – ak by ho členovia strany za predsedu nechceli, tak ho jednoducho zvrhnú a je jedno, či na riadne alebo mimoriadne zvolanom kongrese.

Mimochodom, politicky je úžasné, že jediný, kto istým spôsobom a verejne spochybňuje mandát predsedu a volebného lídra je Richard Sulík, ktorý svoju stoličku – zveličene povedané – núka kade chodí: najskôr A. Kiskovi a po ňom aj R. Mistríkovi. Mimochodom po druhé, bez ohľadu na názor členov SaS, na ktorom mu teraz tak veľmi záleží.  Mimochodom po tretie, zbaviť sa stoličky predsedu SaS a volebného lídra sa mu nejako nedarí, uznať mu však možno, že sa aspoň snaží.

Lenže:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Prelomené, vybavené

I. Matovič dokázal upratať či zmestiť do kože poslancov z vlastného klubu a vysvetliť im, o čo ide.

22. júna 2022
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Ak zákon prezidentka Z. Čaputová podpíše, pôjde o predĺženie cenzúry.

20. júna 2022
Kaviareň

Prelomiť či neprelomiť?

Vrátenie zákona tak dostalo okrem politického aj nečakaný ústavnoprávny rozmer.

17. júna 2022
Fakty a argumenty

O úradníkovi

ktorý nahradil prezidentku

16. júna 2022
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi