HORE

Ministrov sľub

Uverejnené dňa 29.1.2021

Minister vnútra R. Mikulec dodržal slovo a rozhodol: do funkcie policajného prezidenta vymenoval P. Kovaříka. Ten sa tak stal policajným prezidentom už nie dočasným, ale riadnym.

Za pomoci opozície, čo je politickým prekvapením a zároveň aj istým zlyhaním manažovania procesu obsadenia kresla policajného prezidenta ministrom vnútra. P. Kovařík sa totiž teraz stal policajným prezidentom iba preto, lebo ho podporili aj štyria poslanci opozície. Ak by tak neurobili, minister vnútra by ho vymenovať do funkcie nemohol a nesmel.

Nevedno, či R. Mikulec situáciu iba politicky podcenil alebo nebola pre neho dôležitá, hoci to by bolo prekvapením – policajný prezident nie je žiadny hej-počkaj, ovláda celý policajný zbor, ktorý je silovou zložkou štátu, a nie krúžkom zberateľov motýľov. A mal by patriť k najbližším spolupracovníkom ministra. Čo je aktuálne o to ťažšie, že R. Mikulec zatiaľ pôsobí vo funkcii ministra vnútra viac ako stratený, než rozhodný a zostáva hlboko v tieni premiéra I. Matoviča.

Nedá sa teraz povedať, či bude P. Kovařík policajným prezidentom dobrým alebo zlým. Jedno je pôsobiť vo funkcii dočasne a iné s víziou na štyri roky, kedy možno naštartovať rôzne procesy v celom Policajnom zbore. A ktoré sú nepochybne potrebné, obzvlášť, ak majú viesť k zvýšeniu dôveryhodnosti polície v spoločnosti. Nikto nevie lepšie, v akej situácii sa zbor momentálne nachádza a nikto nemôže situáciu posunúť k lepšiemu ako P. Kovařík, ktorý má po vymenovaní do funkcie k dispozícii už všetky potrebné nástroje a páky na jeho riadenie. Vrátane výberu okruhu svojich najbližších spolupracovníkov, ktorých mená síce ešte úplne neprezradia, ale aspoň naznačia akým smerom sa polícia zrejme vydá. Heslo je známe:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Skúška

Toto nie je o zmierení ani upokojení situácie. To sú iba slová.

18. mája 2024
Fakty a argumenty

O Slovensku

O Slovensku.

16. mája 2024
Fakty a argumenty

Za čiarou

Slovensko je po postrelení premiéra iné, ako bolo.

15. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Ďalší výrazný signál.

13. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi