HORE

Novembrové heslo

Uverejnené dňa 17.11.2021

Ešte v júli  patrilo Slovensko k tzv. premiantom, keď v počte nových prípadov bolo štvrté najlepšie spomedzi ostatných krajín Únie.

 

V predvečer štátneho sviatku Dňa boja za slobodu a demokraciu vláda ústami premiéra E. Hegera občanom a obyvateľom krajiny oznámila, aby si ho užili. Lebo sa chystá mať všetkých pod kontrolou a zhruba polovici ľudí hodlá obmedziť aj ďalšie práva – napríklad zákazom vstupu do rôznych obchodov, ale aj prevádzok poskytovateľov iných služieb.

Detaily nie sú ešte verejne známe, keďže aj vláda sviatkuje a hodlá sa ich tak zverejniť až zajtra. Nevedno tak ani to, odkedy budú platiť – možno však hlavný hygienik sviatok využil na prípravu vyhlášok a začnú platiť ešte pred víkendom. Ale skôr až po ňom, keďže zabezpečiť testy pre zamestnávateľov nebude jednoduchým orieškom. Navyše, keď ani tí nevedia, koľko ich budú potrebovať. Vláda sa spolieha na to, že zamestnanci budú oznamovať svoj zdravotný stav zamestnávateľovi dobrovoľne, ale keď sa tí rozhodnú nechať sa radšej otestovať, ako ho zamestnávateľovi oznámiť, bude nutný väčší počet testov ako je naplánovaný. Isto, otázka znie, prečo by zamestnanci sa radšej podrobili testovaniu ako oznámeniu, že sú zaočkovaní alebo prekonali Covid-19, odpoveď je však jednoduchá – lebo môžu. Nie každý musí byť totiž uzrozumený s tým, že už aj zamestnávateľ bude skúmať jeho zdravotný stav. O problémoch v dodávaní testov sa pritom bolo možné presvedčiť aj na začiatku školského roka, kedy zlyhal minister školstva – testy síce sľuboval, ale včas v potrebnom množstve nedodal. Ak to v tomto prípade nezlyhá – čo si nikto neželá – bude to príjemné prekvapenie.

Ešte v júli pritom patrilo Slovensko k tzv. premiantom, keď v počte nových prípadov bolo štvrté najlepšie spomedzi ostatných krajín Únie. „Chceme ísť cestou, kde ľudia nezomierajú,“ vyhlásil vtedy premiér E. Heger. Dnes je faktom, že ak si ľudia myslia, že situácia je zlá, nie je to tak – je oveľa horšia. Najlepšie informácie má alebo by mala mať vláda a ak vláda hovorí o presunoch pacientov, zákaze vykonávať bielu medicínu, nedostatku priestoru na uskladňovanie mŕtvych tiel a hrozbe humanitárnej katastrofy, sú len dve možnosti – buď chce ľudí vystrašiť alebo je to naozaj tak, ako to vyzerá.

Aj preto je zvláštne a to vecne aj politicky:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Čakanie na riaditeľa

Postačí, ak si prezidentka Z. Čaputová spomenie na to, akou prezidentkou chcela byť a akou je.

19. apríla 2024
Fakty a argumenty

Prvenstvo J. Mazáka

Odvolať predsedu Súdnej rady nejde len tak mirnix-dirnix.

17. apríla 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Poverený neznamená zvolený.

16. apríla 2024
Kaviareň

O demokratoch

a ich kampani

11. apríla 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi