HORE

O politickej úrovni

Uverejnené dňa 7.1.2019

Jednou z prvých politických tém roka 2019 boli úvahy o zavedení povinnej vojenskej služby. Na svetlo politického sveta ich vyniesol hneď v úvode tohto roka predseda SNS Andrej Danko a následne potvrdil minister obrany P. Gajdoš (SNS).

„Nešťastím bolo aj zrušenie povinnej základnej vojenskej služby. Asi prichádza čas a budeme sa musieť o tom baviť, že tri mesiace 18-ročnému chlapcovi na vojne pomôžu,“ vyhlásil pre TA SR predseda SNS. A okamžite sa tak spustila lavína vyjadrení iných politických strán, médií, odborníkov i laikov.

Z hľadiska robenia politiky boli zaujímavé vyjadrenia mimovládnych strán, SaS a OĽaNO, ktoré sa snažia po budúcich parlamentných voľbách dostať k moci. Na tom, samozrejme, nie je nič zlé, možno iba podotknúť, že na to, aby sa ich sen splnil, potrebujú najmä a hlavne získať dostatočný počet voličov. Tých, ktorých majú dnes, na vládnutie nestačia, stačia – ak vôbec –  iba ak na mnohovrstevnú farebnú koalíciu, ktorá sa môže rozplynúť hneď pri prvom politickom mračne.

Na udičku nahodenú predsedom SNS sa obidve uvedené strany chytili a zareagovali možno aj vecne, rozhodne však nie politicky, teda tak, aby im to mohlo priniesť aspoň zopár ďalších voličov. Možno to povedať po lopate:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Týždeň v skratke

Mimoriadne zaujímavé voľby.

22. júla 2024
Kaviareň

O ústavolapke R. Fica

a novom symbole v USA

20. júla 2024
Fakty a argumenty

A je to!

Hoci k politike patrí aj možnosť hlásať, že sa premiér R. Fico bojí a že má strach, nepatrí sa tomu aj veriť.

19. júla 2024
Fakty a argumenty

Hra (na) prezidenta

Je len na škodu veci, že prezident P. Pellegrini nemá ešte stále ani poradcu pre kultúru a médiá.

17. júla 2024
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi