HORE

Po Kongrese

Uverejnené dňa 10.10.2019

 

Dozvuky Kongresu SaS, ktorý na návrh predsedu Sulíka schválil kandidátnu listinu do nadchádzajúcich parlamentných volieb – a jedným šmahom pritom vylúčil predsedníčku poslaneckého klubu zo strany – nie sú nijako prekvapujúce. Boli očakávané, vrátane spôsobu obrany tých, ktorí prehrali. Ich po-kongresové vyjadrenia v podstate iba potvrdzujú, akú stranu budovali a vybudovali.

Faktom zostáva, že SaS za desaťročie jej existencie neurobila pre krajinu takmer nič. Slovensko totiž nepotrebuje dobré mimovládne, ale dobré vládne strany. Dva roky, ktoré SaS strávila vo vláde, skončili vyslovením nedôvery vlastným ministrom a tým pádom aj celému kabinetu. Dovtedy SaS stihla najmä urobiť z tajnej voľby frašku, čo potvrdil aj Ústavný súd. Dôverníka predsedu R. Sulíka – tzv. podnikateľa M. Kočnera – netreba ani pripomínať. Takže to, čo sa asi najviac za dva roky vo vláde SaS podarilo, bolo zlúčenie STV a SRo do jednej inštitúcie – aby ich bolo možné ovládnuť takpovediac jedným vrzom, a nie dvomi. Čo Smer-SD krátko potom aj urobil: odstránil  z funkcie neposlušnú  M. Zemkovú kvôli tomu, aby do nej mohol posadiť neposlušného generálneho riaditeľa V. Miku, ako sa to dnes zvykne tvrdiť.

Stačilo. Po Kongrese SaS  totiž vznikla nasledovná situácia:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Skúška

Toto nie je o zmierení ani upokojení situácie. To sú iba slová.

18. mája 2024
Fakty a argumenty

O Slovensku

O Slovensku.

16. mája 2024
Fakty a argumenty

Za čiarou

Slovensko je po postrelení premiéra iné, ako bolo.

15. mája 2024
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Ďalší výrazný signál.

13. mája 2024
Kaviareň

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi