HORE

Politická spartakiáda

Uverejnené dňa 21.10.2023

R. Huliak má možnosť ukázať, ako sa správa politik a nie politické karikatúry, ktoré krajine donedávna vládli.

 

Situácia, v akej sa Slovensko nachádza tri týždne po voľbách, je značne nedôstojná a iba škodí jeho beztak už nalomenej reputácii. Netreba však zatiaľ zúfať – ukončiť hanebnú situáciu aj v podstate zbytočné spory medzi ústavnými predstaviteľmi môže jeden z nich okamžite. A nie je to ani prezidentka Z. Čaputová, ani budúci premiér R. Fico a ani A. Danko, ktorého nominácia na ministra životného prostredia vyvolala v krajine politickú aj mediálnu vojnu, ale niekto celkom iný.

Faktom je, že taká „blbá“ povolebná situácia a nálada, aká je v súčasnosti na Slovensku, v ňom doteraz ešte nebola. A to vlády zostavovali naozaj rôzni politickí exoti, pričom po voľbách v rokoch 2016 a 2023 sa ich počet navýšil, keď ich chceli s vážnou tvárou skladať aj ďalší (R. Sulík a M. Šimečka). Sporia sa právnici, politici, mimovládne organizácie aj aktivistické médiá, rôzne spolky umelcov či divadelníkov. Chýba už len stanovisko krúžku majiteľov zbierky motýľov. Samozrejme, kto má a nemá byť členom vlády vedia najlepšie tí, ktorí budú tvoriť v tomto volebnom období opozíciu alebo mimovládne strany. Paragrafy sa otáčajú ako vrtule, zákopy sa prehlbujú, neplatí to, čo je napísané, ale to, čo napísané nie je, spája sa nespojiteľné, dupe nožičkami a to sa jednoducho nemôže skončiť inak ako vždy. Napokon, stačí si spomenúť na predchádzajúce volebné obdobie, v ktorom sa za aktívnej a aktivistickej účasti hlavy štátu vlády menili ako špinavé prádlo.

Akokoľvek, prezidentka Z. Čaputová sa po odmietnutí nominanta SNS R. Huliaka a reakcii budúceho premiéra R Fica už dostala do slepej uličky. Vyhlásila:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Prezidentkina reč

Hlave štátu možno v súvislosti s jej vyhlásením vytknúť iba jedno.

8. decembra 2023
Fakty a argumenty

Netradičné

Nejde teda o žiadne slovenské špecifikum, ale…

5. decembra 2023
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Latka je zakopaná.

4. decembra 2023
Kaviareň

O sile prezidentky

a odídení šéfa ÚRSO

2. decembra 2023
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi