HORE

Politický buldozér

Uverejnené dňa 16.11.2022

Mgr. B. Kollár je vskutku politický buldozér, čo nie je výčitka ani ohováranie, ale fakt.

 

Dve neplánované schôdze parlamentu – o zdravotníctve a vyslovení nedôvery ministrovi vnútra R. Mikulcovi – sa neplánovane aj skončili. Parlament schválil uznesenie navrhnuté Smerom-SD a tzv. dobrými fašistami a osud ministra zostáva do decembra vo hviezdach.

Či sa to niekomu páči alebo nie, v obidvoch prípadoch je politickým víťazom Smer-SD. Faktom je, že za výdatnej pomoci vládnej Sme rodina, ale na podstate veci to nič nemení. Samozrejme, to, či v prípade ministra vnútra R. Mikulca bude aj dokonané to sa ešte iba uvidí – ak bude z funkcie odvolaný, víťazstvo Smeru-SD bude úplné, ak R. Mikulec odvolaný nebude, pôjde o víťazstvo takpovediac čiastočné. Záležať bude hlavne od toho, či si SaS nechá brnkať po nose bývalými koaličnými partnermi, keďže J. B. Cigániková bola odvolaná z funkcie predsedníčky výboru pre zdravotníctvo. To, že sa tak udialo najmä s prispením SaS taktiež na veci nič nemení – počíta sa výsledok, takže dôležité je, že z J. B. Cigánikovej sa stala mattonka – predsedníčkou bola, ale už nie je.

Prinajmenšom je to však pre SaS hanba, ktorú nemá, nemôže a nedokáže odčiniť inak ako tým, že vymení hlavu za hlavu a kus za kus, teda, že bude hlasovať za odvolanie z funkcie ministra vnútra. Iná odpoveď ju totiž opäť posunie iba hlbšie do politickej minulosti, keďže stratí zvyšky vážnosti a perspektívy. Povedané bez okolkov, strana, ktorá dopustí, aby v nej personálnu politiku robili iní politici, si iné ako odchod z parlamentu ani nezaslúži.

Takže:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

O kabarete v NR SR

a politickej katastrofe

1. apríla 2023
Fakty a argumenty

O kabarete v NR SR

a politickej katastrofe

Rozhovory

Zatiaľ iba škandál

Je prirodzené, že škandál bude ešte prikrmovaný straníckym životom, keďže voľby sú už za dverami.

31. marca 2023
Fakty a argumenty

Nebezpečne dlhá kampaň

Parlament je rozbitý na atómy, vládne v ňom chaos a pri tekutej väčšine nikto nevie a nedokáže nič predvídať.

29. marca 2023
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi