HORE

Pong a Ping

Uverejnené dňa 6.12.2018

Po Ping a Pong je tu Pong a Ping.

Prezident A. Kiska rozhodol, že o demisii M. Lajčáka zatiaľ nerozhodne. A to aj napriek tomu, že iba včera oficiálne vyhlásil: „Po zasadnutí kabinetu sa stretnem s premiérom Pellegrinim a ministrom Lajčákom a oznámim moje záverečné rozhodnutie okolo demisie.“

Skutočné záverečné rozhodnutie a oznámenie o ňom tak prezident odložil na nevedno kedy. Po tom, čo všetko v súvislosti s demisiou aj účasťou Slovenska v Maroku aj oficiálne odznelo, to znamená naozaj tristnú situáciu – minister Lajčák nechce byť ministrom, ale ešte ním byť musí. Dokedy, to nevedno.

Prezident A. Kiska zmenu svojho rozhodnutia odôvodňuje tak, že si chce prijatie demisie ešte premyslieť s tým, že ponechal priestor premiérovi a ministrovi, aby rokovali ďalej. O čom by mali rokovať, však už nepovedal. Faktom zostáva, že nech budú  rokovať o hocičom a akokoľvek dlho, je to výlučne prezident, ktorý má povinnosť o podanej demisii rozhodnúť. Nikto iný.

Faktom tiež je, že iba prezident disponuje prevzatou demisiou, minister ju už nemôže vziať späť ani keby chcel. Inými slovami:Zvyšok článku a diskusia k nemu je možná iba po registrácii:

Ak ste sa už registrovali, prihláste sa:
Získajte plný prístup ku všetkým článkom, komentárom, videám a privátnemu obsahu tejto stránky.
Získať prístup

Ako za Mečiara

Pripojenie interpretačného vyhlásenia poukazuje aj na isté nedostatky vládou už odobreného textu Dohody.

20. januára 2022
Fakty a argumenty

OP+ a OP-

Štát sa dá nielen riadiť, ale aj doriadiť.

18. januára 2022
Fakty a argumenty

Týždeň v skratke

Ak má premiér E. Heger nejaké pochybnosti, má ich riešiť, nie o nich hovoriť.

17. januára 2022
Kaviareň

Dobrí priatelia, dobré zmluvy

Prezidentka Z. Čaputová má právo obrátiť sa na ústavný súd rovnako, ako ho mala v prípade referenda o predčasných voľbách.

15. januára 2022
Fakty a argumenty

Staňte sa fanúšikom a zdieľajte


Facebook Juraja Hrabka Twitter Juraja Hrabka Linkedin Juraja Hrabka Google+ Juraja Hrabka Napíšte mi